Доступність посилання

ТОП новини

Європейський дім зустрічей у Львові


Львів – У Львові розпочав роботу Європейський дім зустрічей. Українсько-польський фонд згоди та партнерства озвучив два проекти:«Школу лідерів громадського життя» і програму допомоги дітям з проблемами слуху. Європейський дім зустрічей налагоджуватиме співпрацю між українськими та європейськими громадськими організаціями.

Фонд об’єднав 11 неурядових організацій Львова і Вроцлава, а також дипломатичні представництва України та Польщі. Співпраця не обмежуватиметься Львовом і Вроцлавом. Залучатимуть і європейські інституції. Головне, щоб не лише представники українських громадських організацій бували на тренінгах і семінарах у Польщі, але щоб якомога більше поляків приїжджали в Україну і пізнавали державу, зауважив Пьотр Кузняк, голова вроцлавського фонду Імаго.

«Зі власного досвіду знаю, я пізнав Україну, приїжджаючи у Львів. Я бував у Києві та Одесі, але українську мову, культуру пізнав саме у Львові. Тому Львів ми обрали для Європейського дому зустрічей, щоб залучати найкращий європейський досвід, щоб через Львів втілювати проекти в усій Україні», – наголосив представник фонду.

Громадський діяч Оксана Чабан говорить, що фонд допомагатиме шукати неурядовим організаціям партнерів у Польщі та інших європейських країнах. Її особисто цікавлять освітні програми.

Фонд працює над двома проектами

Європейський дім зустрічей уже працює над двома проектами. У «Школі лідерів громадського життя» візьмуть участь 15 українців та поляків. Протягом 14 місяців відбуватимуться зустрічі, обмін досвідом, здобуття знань. А наступний проект – комплексна допомога дітям з вадами слуху. Це і закупівля обладнання для виявлення вад слуху на ранній стадії, і навчання персоналу. Така програма діє у Польщі й Німеччині. Європейський дім зустрічей шукає джерела фінансування для реалізації проекту, а це понад 300 тисяч американських доларів. Якщо програма запрацює на Львівщині, то його поширюватимуть на інші українські регіони.

Про те, щоб Львів став містком між Європою та Україною, мова йшла ще 16 років тому, коли Польща і польська громада апелювали до місцевої влади з проханням надати приміщення для створення Польського культурного дому, щоб той став місцем для дискусій та обміну досвідом між поляками та українцями. Донині проблема не вирішена.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG