Доступність посилання

ТОП новини

Білоруські правозахисники: м’яке покарання для росіян пов’язане з візитом Путіна


Порівняно м’яке покарання для двох росіян за участь в грудневій акції протесту в Мінську може бути пов’язане із запланованим на 15 березня візитом до Білорусі російського прем’єра Володимира Путіна. Про це повідомляє білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на правозахисників.

Напередодні білоруський суд вирішив оштрафувати Артема Бреуса та Івана Гапонова за участь в акціях протесту в Мінську на три тисячі доларів кожного.

Раніше чотири білоруські активісти за участь у протестах, які відбулися в Мінську після виборів президента, отримали три і чотири роки ув’язнення.

Правозахисники висловили задоволення тим, що активістів не посадили до в’язниці, але зауважили, що суд визнав їх винними при тому, що провина доведена не була.

«Звичайно, рішення ґрунтується на тій політичній ситуації, відносинах із Росією напередодні візиту в Мінськ Володимира Путіна. На цьому фоні вирок Дмитрові Медведю (білоруський громадянин), для якого прокурор просив чотири роки ув’язнення, виглядав би занадто жорстоко. Тому йому винесли м’якший вирок», – заявила правозахисниця Людмила Гразнова.

За організацію і участь у протестах в Мінську перед судом постали 42 людини, зокрема, п’ятеро опозиційних кандидатів у президенти Білорусі.
XS
SM
MD
LG