Доступність посилання

ТОП новини

Мер Чернівців: заява про утиски свободи слова – «прикре непорозуміння»


Міський голова Чернівців Микола Федорук заявляє, що не утискає свободу слова в місті. Про це йдеться в заяві мера, яку він надіслав до уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» та до Національної спілки журналістів України.

«Я, чернівецький міський голова Микола Федорук, завжди був і є поборником свободи слова як невід’ємного конституційного права кожного громадянина та запоруки демократичного розвитку суспільства», – йдеться в документі.

За словами Федорука, він шанує професійну згуртовану журналістську спільноту Буковини і вважає журналістів партнерами влади.

«Публічну заяву журналістів про утиски з мого боку свободи слова я розцінюю як прикре непорозуміння», – заявляє мер Чернівців. Він висловив готовність нести передбачену законом відповідальність, якщо будуть наведені факти його втручання в редакційну політику друкованого чи електронного засобу масової інформації, перешкоджання професійній діяльності журналіста.

Водночас Федорук наголошує, що заява журналістів про утиски свободи слова з його боку стала одним з елементів «політичної технології» окремих осіб, за вказівкою яких вже кілька місяців триває наступ на місцеве самоврядування у Чернівцях.

«Вірю, що нечесна гра окремих ділків від політики не дозволить розколоти колектив чернівецьких журналістів, посіяти в їх лавах протистояння та розбрат», – заявляє міський голова.

Федорук у заяві до вищих інстанцій висловив прохання вивчити стан дотриманням свободи слова у Чернівцях, провести незалежне експертне опитування журналістів усіх місцевих засобів масової інформації та дати професійну оцінку ситуації, що склалася.

Минулого тижня керівники низки видань та журналісти Чернівецької області заявили про «кричущі факти утиску свободи слова з боку чернівецького міського голови Миколи Федорука та депутатської меншості, яка його підтримує».
XS
SM
MD
LG