Доступність посилання

ТОП новини

Автоматичне відшкодування ПДВ: проблема № 1 – рівень зарплатні


Київ – В Україні розпочалося автоматичне відшкодування ПДВ. Голова Державної податкової адміністрації Анатолій Захарченко назвав 24 компанії, які отримали автоматичне відшкодування ПДВ на загальну суму у майже півмільярда гривень. Більшість із них – підприємства металургійної та машинобудівної промисловості. Деякі експерти-економісти припускають: якщо держава не зменшить вимоги до рівня заробітної платні, що є одним із критеріїв автоматичного відшкодування, перелік і надалі обмежуватиметься металургійними та машинобудівними підприємствами.

Автоматичне відшкодування ПДВ – одне з нововведень, запроваджених в Україні з новим Податковим кодексом. У Податковій вважають, що таким чином сумлінні платники податків зможуть швидко отримати заявлені кошти без контакту зі службою. Потрібно лише подати вчасно податкову декларацію з ПДВ, потім спеціальна комп’ютерна програма здійснить автоматичний відбір тих платників податків, які відповідають критеріям автоматичного відшкодування. Зрештою, Державна податкова адміністрація передає перелік таких підприємств до Державного казначейства.

Нині автоматичне відшкодування на загальну суму у майже півмільярда гривень отримали 24 підприємства з 2 тисяч охочих. Серед них – ВАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод», «Інтерпайп Новомосковський трубний завод», «Запоріжсталь», Харцизький машинобудівельний завод. У податковій кажуть, що свої кошти компанії отримають до 21 березня.

Голова Державної податкової адміністрації Віталій Захарченко зазначає, що основними проблемами для підприємств, які не увійшли до переліку, стала невідповідність двом критеріям – рівневі заробітної платні, яка має відповідати двом з половиною мінімальним зарплатам, а також сплаті податків контрагентами підприємств.

«Рівень заробітної платні не витримали 80% із тих, хто подавав на автоматичне відшкодування. Другий критерій – це контрагенти тих платників, які хотіли б отримувати відшкодування. На жаль, контрагенти практично не сплачують податків, і це дуже великі ризики, які також перешкоджають отриманню відшкодування. Таких ми нарахували близько 90%», – додає Віталій Захарченко.

До головного критерію «дотягують» лише певні підприємства – експерт

Водночас провідний експерт Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Олександра Бетлій у коментарі для Радіо Свобода наголошує, що саме вимога про відповідний рівень зарплатні є найбільш нездійсненним критерієм для більшості підприємств у питанні автоматичного відшкодування ПДВ.

«Автоматичне відшкодування ПДВ пропонувалося для компаній, які є доброчесними і не мають проблем із податками. Взагалі виникає запитання, до чого тут рівень заробітної платні на підприємстві», – каже Олександра Бетлій.

Дослідниця нагадує, що зарплати на підприємствах, які можуть претендувати на автоматичне відшкодування, дуже відрізняються залежно від регіонів та галузей зайнятості. З нині встановленим критерієм рівня зарплати, вважає Олександра Бетлій, можуть впоратися переважно підприємства металургійної та машинобудівної промисловості.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG