Доступність посилання

ТОП новини

Депутати відмовилися перейти на систему особистого голосування


Верховна Рада відмовилася запровадити модернізовану систему особистого голосування. На сьогоднішньому засіданні депутати не підтримали проект постанови про введення реєстрації народних депутатів і фіксацію результатів їхнього особистого голосування за допомогою сенсорної клавіші.

За ухвалення проекту постанови про впровадження модернізованої системи голосування «Рада-3» проголосували 222 депутати. Для ухвалення рішення було необхідно принаймні 226 голосів.

Депутати не підтримали також пропозицію на початку взяти за основу цей проект постанови. Парламент підтримав лише пропозицію направити проект на доопрацювання.

Проектом постанови, який вніс Голова Верховної Ради Володимир Литвин, передбачалося запровадити в парламенті модернізовану електронну систему підрахунку голосів картками, що передбачає реєстрацію та голосування народного депутата за допомогою додаткової сенсорної клавіші. Ця система має унеможливити голосування за відсутніх тим, що обидві руки кожного присутнього депутата будуть зайняті упродовж усього часу, відведеного на голосування.

Як заявив голова комітету з питань регламенту Володимир Макеєнко, комітет у цілому підтримує постанову, але вважає, що відповідна система має бути впровадження тільки після відповідних змін у регламенті Верховної Ради.

Зі свого боку, член фракції НУНС Арсеній Яценюк наголосив, що запровадження оновленої системи для голосування не потребує голосування у Верховній Раді. Він сказав, що всі попередні системи для голосування були введенні в дію безпосередньо за підписом спікера та керівника апарату Верховної Ради.

При цьому Литвин пообіцяв, що він уже сьогодні зареєструє в парламенті проект змін до регламенту з тим, щоб сенсорна система все-таки була запроваджена.

Особисте голосування викликає проблеми, голосування за інших – ні

Напередодні сьогоднішнього засідання Верховної Ради депутат від НУНС Андрій Парубій в інтерв’ю Радіо Свобода не виключив, що під час голосування за постанову про модернізовану систему владна більшість буде вносити поправки, які б знівелювали саму її ідею, бо, за його словами, більшість не зможе збирати своїх депутатів на сесії фізично, щоб ті голосували кожен за себе.
Такими предметами пошкодили систему «Рада» в жовтні 2008 року

Систему голосування з додатковою сенсорною кнопкою встановили в залі Верховної Ради ще 2008 року, коли спікером був Яценюк, але вона врешті так і не запрацювала – як вважають, через протидію депутатів, яким довелося б голосувати особисто. Апарати для голосування тоді пошкодили, напхавши в них сторонніх предметів.

Литвин, повернувшись на спікерську посаду, почав знову порушувати це питання з 2009 року.

В українському парламенті поширена практика, коли за відсутності в залі значного числа депутатів кілька присутніх, відомих у народі як «кнопкодави», на вказівку свого координатора голосують по черзі кожен за себе й за кількох відсутніх.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG