Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція не сприймається як альтернатива владі – експерт


Опозиційні сили, практично всі без винятку, все ще не сприймаються суспільством як реальна альтернатива нинішній владі, вважає президент Аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов

Як мовиться в його статті в тижневику «Дзеркало тижня. Україна», оприлюдненій у суботу, зниження підтримки нової владної команди автоматично не призвело до адекватного підвищення рейтингу опозиції.

Аналітк зазначає, що цьому, зокрема, сприяє той факт, що переважна більшість українців втомилася від політики і розчарувалася в політиках незалежно від того, до якого табору вони належать – опозиційного або провладного.

Окрім того, вважає експерт, змінився політичний режим у країні. «Стосунки влади і опозиції в Україні за минулий рік зазнали суттєвих якісних змін, і далеко не в кращий бік. Опозиція діє в умовах силового тиску на частину опозиційного політикуму, ігнорування опозиційних пропозицій, тиску на бізнес опозиціонерів і нерівного (у порівнянні з провладними політиками) доступу до основних каналів інформації», – пише Жданов.

Він нагадує також, що скасування політичної реформи 2004 року і відновлення дії Конституції зразка 1996 року суттєво обмежили можливості опозиційних сил, особливо у парламенті.

У той же час експерт наголошує, що і ефективність діяльності опозиції також далеко не найкраща.
XS
SM
MD
LG