Доступність посилання

ТОП новини

Перша фаза операції в Лівії була успішною – адмірал Маллен


Перший етап міжнародної операції з встановлення безполітної зони над Лівією пройшов успішно.

Про це заявив глава Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США Майк Маллен.

За його словами, війська лівійського лідера Муаммара Каддафі припинили наступ на опорний пункт повстанців міста Бенгазі. Це сталося після бомбардування і обстрілів лівійських воєнних об’єктів збройними силами США, Великої Британії та Франції.

Основний удар був нанесений по об’єктах лівійської ППО. Крім того, удари були нанесені по аеропорту в Тріполі, бойовій техніці військ на підступах до Бенгазі та інших цілях.

Муаммар Каддафі, виступаючи після початку бомбардувань, пригрозив країнам Заходу «тривалою війною». Влада Лівії стверджує, що жертвами ударів із повітря в п’ятницю стали понад 60 осіб.

Західні країни почали обстрілювати військові цілі сил лівійського лідера Муаммара Каддафі на виконання резолюції Ради безпеки ООН.

Операція почалася через лічені години після зустрічі в Парижі чільних представників західних та арабських країн, які домовлялися про шляхи втілення резолюції Ради безпеки ООН, яка в четвер закликала сторони лівійського конфлікту припинити бойові дії, запровадила над Лівією зону заборони польотів лівійської військової авіації і санкціонувала «всі необхідні заходи», щоб захистити цивільних людей від дій урядових сил Лівії.
XS
SM
MD
LG