Доступність посилання

ТОП новини

Кілька тисяч освітян пікетують Кабмін


Кілька тисяч представників освітянських профспілок пікетують Кабінет Міністрів із вимогою забезпечити працівникам сфери освіти і науки виплату заробітної плати на рівні, встановленому законом.

Під будівлею Кабміну зібралися представники освіти з різних регіонів України. Протестувальники скандують «Ганьба!», тримають гасла: «Працівники освіти – проти неконституційних чиновників!», «Терпіння має межу», а також назви практично всіх областей України.

Частина пікетувальників намагалася перекрити автомобільний рух вулицею Грушевського, однак працівники міліції та ДАІ відтіснили їх на тротуар, намагаючись звільнити проїжджу частину. Правоохоронці в мегафон закликали пікетувальників не піддаватись на провокації і не порушувати громадський порядок.

Згідно з інформацією учасників акцій протесту, розміщеною на сайті Федерації профспілок України минулого тижня, педагогічні працівники мають дві вимоги до Кабінету Міністрів та Верховної Ради.

Перша – забезпечити скорочення розриву між посадовим окладом працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та законодавчо встановленою мінімальною зарплатою для визначення розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників за всіма її розрядами.

Друга вимога працівників сфери освіти – розширити виплату 20-відсоткової надбавки на всі категорії педагогічних працівників. У зверненні наголошується, що уряд встановив 20-відсоткову надбавку лише деяким категоріям педпрацівників.
XS
SM
MD
LG