Доступність посилання

ТОП новини

Проти Кучми порушено кримінальну справу. Він став «невиїзним»


Леонід Кучма

Київ – Проти колишнього Президента Леоніда Кучми порушено кримінальну справу в рамках розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це сьогодні повідомив на прес-конференції у Києві перший заступник Генерального прокурора України Ренат Кузьмін.

«Підтверджую: справді стосовно Леоніда Даниловича Кучми порушено кримінальну справу. Він підозрюється в причетності до вбивства й незаконних дій щодо журналіста Георгія Гонгадзе», – сказав Ренат Кузьмін.

Перший заступник Генпрокурора підтвердив і той факт, що Кучмі обмежено виїзд за межі України. За словами Кузьміна, інформація про це доведена до керівництва Державної прикордонної служби.

Кузьмін зазначив, що у ході розслідування основної справи про вбивство Гонгадзе виявляються всі особи, які мають стосунок до злочину. «Зібрано достатньо даних, які свідчать про причетність Леоніда Кучми до злочинів відносно Гонгадзе і Подольського», – сказав він.

Справу проти екс-Президента порушено, за словами Кузьміна, «за перевищення влади, дачу незаконного розпорядження керівництву МВС, яке призвело до вбивства журналіста».

На запитання, чи порушено справу стосовно Голови Верховної Ради Володимира Литвина, чий голос також фігурує на «плівках Мельниченка», перший заступник Генпрокурора не дав прямої відповіді.

«Щодо Литвина, то в рамках кримінальної справи, яка розслідується, розслідуватимуться всі версії, і відповіді на ваші запитання ви отримаєте за результатами завершення розслідування кримінальної справи стосовно організаторів і замовників», – сказав Кузьмін.

Литвин заскочений порушенням кримінальної справи проти Кучми

Голова Верховної Ради Володимир Литвин назвав неочікуваним рішення про порушення кримінальної справи проти екс-Президента Леоніда Кучми за підозрою у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

«Я володію тією інформацією, яку черпаю із засобів масової інформації. Маю сказати, що це пролунало достатньо несподівано», – сказав Литвин.

Разом із цим спікер не став коментувати це рішення Генпрокуратури, пославшись на етику. «Хотів би виключити постановку вашого питання в площині тиску», – сказав він, відповідаючи на запитання, чи можна розглядати порушення справи Генпрокуратурою як спробу тиску на спікера.

Водночас він звернув увагу на те, що в повідомленнях про порушення справи Голова Верховної Ради не фігурує.

«Репортери без кордонів» хочуть знати, хто буде ще, крім Кучми

За розслідуванням справи вбивства журналіста Георгія Гонгадзе від самого початку уважно стежить міжнародна журналістська організація «Репортери без кордонів».

Керівник європейського відділу цієї організації Йоганн Бір у коментарі для Радіо Свобода привітав рішення Генеральної прокуратури про новий розвиток у цій справі. Водночас, на думку правозахисника, робити висновки передчасно, адже це не вперше, коли виглядає, що є поступ у розслідуванні.

«Нам буде дуже цікаво побачити, чи висунуто звинувачення щодо інших чільних посадовців, адже Кучма не єдиний, чиє ім’я згадується у цій справі, – сказав Йоганн Бір. – Давайте не будемо святкувати, адже очевидно, що це ще не кінець».

Дії ГПУ непослідовні адвокат

Представник інтересів удови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко називає дії Генеральної прокуратури непослідовними й такими, що свідчать про політичний вплив на відомство.

«Прокуратура мала рано чи пізно визначитися щодо наявності ознак злочину в діях Кучми. Але дії прокуратури дуже непослідовні», – сказала Теличенко, коментуючи інформацію про порушення Генпрокуратурою кримінальної справи стосовно екс-Президента у зв’язку з убивством журналіста Георгія Гонгадзе.

Теличенко наголосила, що ще донедавна «прокуратура обстоювала виключення замовного характеру вбивства Гонгадзе з обвинувачення Пукача (колишній начальник департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач – ред.), навіть чинячи тиск на суддів».

«Це свідчить про наявність впливу політики, політичних інтересів у діях Генеральної прокуратури України», – сказала Теличенко. За словами адвоката, вона не може говорити про те, винен чи не винен Кучма. «Але підстави для порушення кримінальної справи стосовно нього є», – заявила Теличенко.

Також, на її думку, фігурантом у звинуваченні має бути не лише Кучма, а й деякі інші особи.

Тим часом лідер ВО «Батьківщина», екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко переконана, що кримінальна справа, порушена стосовно колишнього Президента Леоніда Кучми, нічим не скінчиться.

«Його (Президента Віктора Януковича – ред.) не цікавить справа Кучми. Це така народна гра в «справедливого» Януковича, яка ніколи нічим не скінчиться. Блеф і показуха», – написала Тимошенко у своєму мікроблозі на Twitter.

Дивитись коментарі (7)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG