Доступність посилання

ТОП новини
16 квітня 2021, Київ 10:06

Прокурор вимагає для Джона Дем’янюка 6 років ув’язнення


Прокуратура в Мюнхені висловила вимогу засудити Джона (Івана) Дем’янюка, якого в Німеччині звинувачують в причетності до вбивств єврейських в’язнів нацистського концтабору Собібор, до шести років позбавлення волі.

Виступаючи сьогодні на засіданні Земельного суду в Мюнхені, прокурор Ганс-Йоахім Лутц (Hans-Joachim Lutz) заявив, що Дем’янюк «був частиною нацистської машини і був причетний до масового знищення євреїв під час Другої світової війни».

Свою вимогу прокурор обгрунтував великим числом жертв, до смерті яких, як він припускає, причетний Дем’янюк. «Той, хто скоїв злочини такого масштабу, повинен бути покараний, навіть через 60 років і навіть у такому віці», – цитує DAPD слова прокурора.

У Німеччині Джонові (Іванові) Дем’янюку висунули звинувачення в більш як 28 тисячах випадків співучасті у вбивстві.
Дем’янюк заперечує ці звинувачення й заявляє, що ніколи не був охоронцем у таборах смерті, хоча як радянський військовополонений був змушений до служби на німців.
На думку захисту, охоронці в концтаборах діяли з примусу. Крім того, адвокати стверджують, що сам факт того, що Дем’янюк служив у Собіборі, не доведений.

Після війни Дем’янюк довгий час жив у США і був екстрадований до Німеччини в 2009 році. Зараз йому 90 років.

Видачі Дем’янюка для суду після закінчення процесу над ним у Німеччині вимагає також Іспанія. В цій країні його хочуть судити за звинуваченням у співучасті в смерті іспанців у нацистському концтаборі Флоссенбюрґ. Як стверджує іспанський суддя, Дем’янюк служив у цьому таборі, де перебували 155 іспанців, із яких 60 загинули.
XS
SM
MD
LG