Доступність посилання

ТОП новини
14 квітня 2021, Київ 13:35

Україна на вихідних перейде на літній час


В Україні в ніч із суботи, 26 березня, на неділю, 27 березня, запроваджується літній час. О третій годині ночі стрілки годинника необхідно перевести на годину вперед.

Традиційно перехід на літній час здійснюється останньої неділі березня, на зимовий – останньої неділі жовтня.

Уперше перехід на літній час провели в кількох європейських країнах у 1916 році. Ідея полягає в кращому використанні світлого часу дня, а відтак в економії – в часи Першої світової війни йшлося про заощадження вугілля, в пізніші часи про електроенергію.

В Україні літній час уперше формально з’явився 1917 року, коли його запровадив Тимчасовий уряд Російської республіки, до якої тоді належала більша частина України.

Літній час стали знову застосовувати в Україні як на той час частині СРСР із 1981 року.

Нині така практика діє в більш як 80 країнах чи територіях, охоплюючи їх повністю або частково, зокрема, майже в усіх країнах Європи.

Натомість майже 160 країн чи територій, серед них більшість країн Азії і Африки, не користуються літнім часом. Запровадження літнього часу не має економічного сенсу в місцевостях, розташованих відносно недалеко від екватора.

Цього року в Росії ухвалили рішення з осені 2011-го відмовитися від нормального часу і залишити країну назавжди на літньому часі. З урахуванням того, що в Росії далі чинний радянський «декретний час», за якого стрілки годинника постійно переведені на годину вперед, це означатиме, що Росія надалі житиме за часом, який на дві години випереджає поясний.

Прихильники і супротивники використання літнього часу аргументують нині свої позиції дослідженнями, які, за їхніми словами, свідчать відповідно про наявність чи про відсутність економії енергоресурсів від його запровадження.
XS
SM
MD
LG