Доступність посилання

ТОП новини

У Мінську затримали українського правозахисника за підозрою в тероризмі


У середу ввечері міліція Мінська затримала керівника Інституту «Республіка», члена Української Гельсінської спілки з прав людини Володимира Чемериса, який приїхав туди для участі в презентації доповіді Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі.

По телефону з Первомайського райвідділу міліції Мінська Володимир Чемерис розповів Радіо Свобода: «Працівники міліції захопили офіс організації «Весна», не впустили нас туди, ми провели презентацію просто на вулиці. Після того, як журналісти розійшлися, мене – українського громадянина – і ще п’ятьох як мінімум російських громадян та одного громадянина Білорусі було затримано. Як нам пояснили, в Білорусі недавно відбувся теракт, і тому білоруські правоохоронці перевіряють усіх підозрілих осіб. Паспорт у мене відібрав працівник міліції».

У середу ввечері мінська міліція оточила офіс білоруської правозахисної організації «Весна», заявивши, що шукає вибуховий пристрій.

До міліції, за словами її співробітників, надійшов сигнал, що в будівлю проносили «підозрілі коробки». Співробітники правоохоронних органів вилучили паспорти у кількох осіб, як було сказано, «з метою з’ясування законності їхнього перебування в Білорусі». Мова йде також, зокрема, про двох російських правозахисниць Вікторію Громову та Любов Захарову.
XS
SM
MD
LG