Доступність посилання

ТОП новини

Найкращим подарунком для українських ветеранів стало б вибачення Путіна – Томенко


Заступник Голови Верховної Ради України Томенко заявив, що найкращим подарунком для ветеранів могло б стати вибачення за принизливі висловлювання російського прем’єра Володимира Путіна стосовно ролі України та українців у Великій Вітчизняній війні.

Про це Томенко сказав в ефірі «5-го каналу», відповідаючи на запитання щодо численних політичних маніпуляцій довкола теми Перемоги.

Віце-спікер наголосив, що це далеко не перша спроба нівелювати роль України та простого солдата у Великій Вітчизняній війні. Він нагадав, що у свій час Олександр Довженко потрапив в опалу від Йосипа Сталіна і був оголошений буржуазним націоналістом за те, що у своєму творі «Україна в огні» описав роль України та простих українців у цій війні, а не роль партії та генералів.

«Сьогодні, 66 років після війни, і сьогодні українцям знову не дають можливість сказати правду, а що ж Україна пережила. Це була дійсно найбільш поруйнована держава, де нічого не залишилося, де мільйони людей віддали своє життя Перемозі, бо захищали не Сталіна і не червоний прапор з Комуністичною партією Радянського Союзу, а захищали себе, свою родину та свою країну», – сказав заступник Голови Верховної Ради.

Микола Томенко назвав цілком зрозумілою ідеологію Росії та її бажання втримати «руський мір», «але з етичної і моральної точки зору треба бодай перед 9-м травня вибачитися перед українськими ветеранами».

16 грудня 2010 року під час спілкування з росіянами в прямому ефірі, російський прем’єр-міністр Володимир Путін заявив, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні, навіть якщо б Україна не входила до складу Радянського Союзу.

«Тепер з приводу наших відносин з Україною. Я дозволю з вами не погодитися, коли ви зараз сказали, що якби ми були розділені, ми не перемогли б у війні. Ми все одно перемогли б, тому що ми – країна переможців», – заявив Володимир Путін.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG