Доступність посилання

ТОП новини

Генерали НАТО обговорюють у Варшаві нові небезпеки


Варшава – У понеділок у столиці Польщі розпочалися триденні навчання командувачів НАТО найвищого рангу. У заході беруть участь представники генаральних штабів збройних сил усіх країн-членів цього військово-політичного союзу. Генерали обмінюються думками про те, як втілювати в життя нову стратегічну концепцію НАТО, ухвалену минулої осені на саміті в Лісабоні.

Понад 200 представників Північноатлантичного союзу, які прибули до Варшави, дискутують про наслідки Лісабонського саміту та плани розвитку НАТО. Зокрема, вони говорять про те, наскільки система кризового реагування НАТО ефективна в умовах перманентної кризи в Північній Африці та на Близькому Сході.

Про перелік тем, які обговорюються на семінарі, журналістам розповів міністр національної оборони Польщі Боґдан Кліх: «Про здійснення операцій НАТО, про зміну натовських структур, про реформу керівних структур, а сьогодні це одна з найбільш пекучих пробем НАТО, а також про те, як повинна розвиватися оборона від кібератак. Окрім цього, говоримо про спільний натівський протиракетний щит».

Як підрахував Боґдан Кліх, у залі, де відбувається нарада керівництва НАТО, присутні, так би мовити, «300 зірочок» на погонах. Це свідчить, говорить польський міністр, про важливість заходу. У Польщі, наголошує він, ще не було зустрічі військових представників НАТО такого високого рівня.

Нова глобальна криза народжується в інтернеті?

Одна з провідних тем варшавського семінару – загрози для міжнародної безпеки, що виникають в інтернет-просторі. Учасники конференції дискутували про те, як саме ставитися до таких викликів світовій безпеці – як до чергової стратегічної небезпеки чи як до елементу нової глобальної кризи, що саме розгортається.

Дискутанти наголошували на тому, що потрібно систематизувати різновиди кібератак, щоб вміти відрізняти незначні інтернет-небезпеки від тих, які становлять загрозу для державної безпеки. Експерти Північноатлантичного союзу шукали відповіді на питання, яким чином країни-члени НАТО можуть співпрацювати, щоб захиститися від нападів на держави в інтернет-просторі. Фахівці пропонують створити систему сповіщення про ймовірні кібератаки, які можуть загрожувати міжнародній безпеці.

Під час нарад у секціях генерали НАТО аналізують перебіг останніх конфліктних ситуацій у світі й пропонують свої варіанти розвитку подій у цих гарячих точках. Спеціалісти Північноатлантичного союзу, які займаються стратегічними та операційним питаннями, опрацьовують спільний прогноз імовірних загроз для безпеки у світі.

Генерали представлять підсумки своїх дискусій та пакет пропозицій політикам країн, що входять до Північноатлантичного союзу.

Як зазначає ректор польської Академії національної оборони генерал Ромуальд Ратайчик, завдяки зустрічі у Варшаві командувачі НАТО матимуть загальний образ проблем, які назбиралися у військових структурах Північноатлантичного союзу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG