Доступність посилання

ТОП новини

У Римі 11 травня буде землетрус?


Рим – Полохливі чутки заполонили італійську столицю: в середу, 11 травня 2011 року, в Римі має статися потужний землетрус. Хтось посилається на прогнози геофізика-аматора, хтось згадує пророка Нострадамуса… Однак науковці-сейсмологи заперечують подібні віщування і не бачать загрози для Вічного міста.

Люди на римських вулицях заклопотані буденним життя, а щодо можливого землетрусу реагують легковажно і з гумором.

«Та який землетрус? Вже гіршого за римські затори немає нічого», – каже юнак.

Літній чоловік додає: «Та це все дурниці. Я залишаюся в середу у місті. А якщо і станеться щось подібне, може, і краще, розчистить трохи повітря…»

Звідки ця дата?


Що не вдалося колись варварам-загарбникам, у середу може зруйнувати епохальне розташування планет, яке нібито спровокує землетрус у Римі. Сумнівні теорії приписують Раффаеле Бенданді – італійському астрономові-самоуку, який помер 32 роки тому. У минулому столітті він нібито передбачив землетруси в області Фріулі і Марке. Та його прогнози офіційна наука ніколи не визнавала.

А стосовно Рима, то в працях Бенданді взагалі і згадки немає про землетрус 11 травня 2011 року. Це підтвердила Паола Лаґоріо, керівник культурної асоціації імені Бенданді, яка зберігає всі документи геофізика-аматора.

За іншими версіями, дата 11 травня начебто випливає із пророцтва Нострадамуса, який писав, «що впаде великий театр», тобто римський Колізей, а з ним і саме місто.

Землетруси неможливо передбачити


Експерти-сейсмологи спростовують побоювання і стверджують: на сьогодні наука не спроможна передбачити ні точної дати, ні місця можливого землетрусу.

«Цей прогноз, який гуляє інтернетом, не має ніякого наукового підґрунтя. В Римі бувають землетруси рідко, і вони невеликої потужності. Столиця часом відчуває наслідки сильних поштовхів у центрі Апеннін. Немає жодних підстав вважати 11 травня якимось особливим днем стосовно сейсмічної активності», – пояснив науковий дослідник Інституту геофізики та вулканології Алессандро Амато.

За інформацією Державного департаменту цивільної оборони, щодня в Італії фіксують десятки землетрусів, а кожного року їх понад десять тисяч. Потужність земних коливань переважно невелика, тому вони не завдають суттєвих пошкоджень будівельним спорудам.

Останній сильний землетрус стався 6 квітня 2009 року в центральній області Абруццо. Тоді загинули 308 осіб, а середньовічне місто Аквіла перетворилося на руїни.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG