Доступність посилання

ТОП новини

У МЗС не задоволені реакцією російської сторони на події у Львові


Міністерство закордонних справ України засуджує події 9 травня у Львові та заявляє, що вони є наслідком «політичної гри» навколо історичних подій.

У заяві МЗС наголосили, що українські правоохоронні органи зробили все необхідне, щоб кожен міг ушанувати «трагічні сторінки минулого».

«Українська влада дала і завжди даватиме рішучу відсіч будь-яким проявам неприйнятних і загалом непритаманних українському суспільству ворожнечі та радикалізму», – йдеться в заяві.

У МЗС наголосили, що Україна з розумінням ставиться до особливої чутливості з боку російських партнерів до проблем екстремізму і ксенофобії.

«Український народ з болем в серці спостерігає за активізацією націоналістичних рухів в Росії. Щире обурення викликали безчинства радикалів на Манежній площі в Москві в грудні минулого року, коли мали місце брутальні факти порушення норм Європейської конвенції про права людини. Ми готові спільно боротися із цим злом», – йдеться в заяві МЗС.

Водночас у відомстві шкодують, що в обох країнах є політики, які «звикли заробляти політичний капітал на провокуванні напруження у двосторонніх відносинах».

«На жаль, реакція російської сторони на львівські події свідчить, що інструменти з арсеналу антиукраїнських кампаній минулого не були викинуті на звалище історії. Переконані, що Україна та Росія продемонструють усьому світові зразок толерантності та взаємоповаги у таких чутливих питаннях, як історична пам’ять і державна ідентичність», – йдеться в заяві.
XS
SM
MD
LG