Доступність посилання

ТОП новини

Німецьким консультантам з будівництва стадіону у Львові заплатили у 80 разів більше – прокуратура Львівщини


Львів – У результаті слідства, проведеного прокуратурою Львівської області, встановлено, що німецьким консультантам щодо будівництва стадіону у Львові до Євро-2012 було сплачено з держбюджету у 80 разів більше грошей, ніж насправді становить вартість виконаних робіт.

Це не перша перевірка щодо фінансових витрат на об’єкти до Євро-2012 у Львові. Їх проводили СБУ і КРУ, але ніхто не був притягнений до відповідальності за якісь зловживання, що озвучували контрольні органи.

Два роки тому між Львівською комунальним підприємством «Дирекція з будівництва стадіону у Львові», підприємством «Азовінтекс» і німецькою компанією «Арена Ком ҐМБГ» був підписаний договір щодо проведення експертизи технічної документації з будівництва стадіону у Львові до Євро-2012.

Прокуратура Львівської області звернулась до суду з позовом визнати недійсною цю угоду та повернути у держбюджет 15 мільйонів гривень. Слідство прокуратури посилається на висновки перевірки КРУ, що, мовляв, фактична вартість німецької експертизи 22 тисячі доларів, а не 1,9 мільйона доларів.

Відколи стадіон у Львові будують за гроші платників податків, його вартість зростала не один раз і нині становить майже 2,5 мільярди гривень.

Мерія запевняє у законності угоди з німецькою компанією

Керівник департаменту Євро-2012 Львівської міськради Олег Засадний в коментарі Радіо Свобода назвав заяву прокуратури непорозумінням. «Гроші платив генпідрядник, підприємство «Азовінтекс». Є підписаний договір, гроші передбачені кошторисом, що затверджений міністерством, що до цього має прокуратура?» – зауважив Засадний.

Підстави про визнання недійсним договору між Львівським комунальним підприємством «Дирекція з будівництва стадіону у Львові», ТзОВ «Проектно-будівельне підприємство «Азовінтекс» і компанією «Арена Ком ҐМБГ» чітко прописані чинним цивільним законодавством, наголошують юристи Львівської міськради. Представники департаменту «Євро-2012» кажуть, що в судовому порядку відстоюватимуть правомірність укладення угоди у 2009 році.

Будівництво львівського стадіону планують завершити влітку цього року.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG