Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада схвалила Повітряний кодекс


Верховна Рада ухвалила нову редакцію Повітряного кодексу. За ухвалення в цілому законопроекту проголосували 299 депутатів за мінімально необхідних 226.

У новій редакції кодексу закріплюється поділ на державну і цивільну авіацію, чого не було в попередній редакції.

Уповноваженим органом у державіації визначили Міністерство оборони, а в цивільній авіації – орган, створюваний Кабінетом Міністрів.

Відповідно до кодексу, аналіз причин аварій здійснює Національна комісія з розслідування авіаційних подій, яку засновує уряд.

Документ передбачає, що якщо протягом 24 місяців на судно не було продовжено сертифікат політної придатності або дозвіл на виконання польотів, то воно виключається з реєстру цивільних повітряних суден.

Крім того, встановлені вікові обмеження для пілотів комерційної авіації для виконання функцій командира судна: до 60 років – якщо пілот один, до 65 років – якщо пілотів два і другий з них молодший від 60 років.

Кодекс також уточнює обмеження щодо будівництва на приаеродромній території, забороняє на відстані до 15 кілометрів від кордонів аеродрому відкрите складування харчових відходів і будівництво споруд, які можуть призводити до масового скупчення птахів.

Кодекс установлює заборону на відчуження, продаж, обмін, передачу в заставу або оренду земель аеропортів (аеродромів), які перебувають у комунальній або держвласності, без відповідного рішення Кабміну.

Також введена заборона на відведення земельних ділянок, де заплановано будувати або розширювати аеропорт, на 1 рік з моменту початку вибору майданчика для будівництва і до вибору такого майданчика.
XS
SM
MD
LG