Доступність посилання

ТОП новини

Янукович підписав закон про червоний прапор Перемоги


Президент Віктор Янукович підписав ухвалений Верховною Радою закон, яким парламент встановив формою увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні підйом червоного прапора Перемоги 9 травня.

Про це сказано в повідомленні прес-служби Президента.

«Президент підтвердив свою позицію, висловлену під час відвідування Українського медико-соціального центру для ветеранів Великої Вітчизняної війни, підписавши 20 травня 2011 року закон України «Про внесення змін до закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років» про порядок офіційного використання копій прапора Перемоги», – сказано в повідомленні.

Прес-служба зазначає, що за результатами правової експертизи вищезгаданого закону Кабінет Міністрів і Міністерство юстиції висловилися за його підписання.

Верховна Рада проголосувала за цей закон іще 21 квітня. Закон встановлює однією з форм увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.

Ідеться про червоне полотно розміром 188 на 82 сантиметри зі сріблястим зображенням серпа й молота і п’ятикінцевої зірки й написом білими літерами по всій площі полотна: «150 стр. ордена Кутузова II ст. идрицк. див. 79 С.К. 3 У.А. 1 Б.Ф.»

Такі мають бути копії штурмового прапора № 5, одного з цілої низки наперед приготованих для встановлення на Рейхстагу в Берліні, врученого колишній 150-й стрілецькій ордена Кутузова II ступеня Ідрицькій дивізії 79-го стрілецького корпусу 3-ї ударної армії 1-го Білоруського фронту Червоної армії Збройних сил СРСР і врешті встановленого на Рейхстагу, за офіційною версією, 1 травня 1945 року.

Закон про «прапор Перемоги» та використання його копій від 2007 року діє в Росії.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG