Доступність посилання

ТОП новини
10 травня 2021, Київ 08:23

Україна, насамперед, створить зону з ЄС, а потім зламає і стіну Митного союзу Росії (світова преса)


Прага – Оглядачі допускають, що Україні «поталанить» спростувати точку зору президента Росії Дмитра Медведєва про «неможливість сидіти на двох стільцях». Розвиток подій у переговорах з ЄС для Києва прискорюється, а Співдружність незалежних держав, як виглядає, не знає, що роботи зі своєю зоною вільної торгівлі і чекає на рішення України. В українських верхах і надалі впевнені у можливостях бути і там, і там. Аналітики сумніваються, що зростання експорту зерна з Росії та України найближчим часом загальмує зростання світових цін на зернові. Серед націй з високою «внутрішньою напругою» Україна не є такою вже й безкомпромісною, як про це твердить українська опозиція.

Московська «Нєзавісімая газета» прогнозує (на основі польських джерел), що Україна вже восени укладе угоду про зону вільної торгівлі з ЄС, а до грудня завершить процес із Брюсселем про асоціацію з Європою. Про це нібито кажуть Києву у Варшаві, де поляки готуються головувати в ЄС з 1 липня до кінця 2011-го. Цьому сприяє й рішення Верховною Ради про прискорення євроінтеграційних процесів держави. Разом із тим, експерти не виключають полагодження Києвом нових домовленостей із Митним союзом під егідою Росії.

Московське видання цитує главу уряду Миколу Азарова, котрий каже, що зі Сходу Україна в оточенні країн Митного союзу, а з Заходу – Європейського союзу, і вважає, що можливе налагодження Києвом ділових та взаємовигідних відносин із обома блоками.
Впливова «Волл Стріт Джорнал» публікує у європейському числі аналіз про вплив можливого зростання експорту зерна з Росії та України на світові ціни на цей продукт. Тут наголошено, що прогнози на врожай 2011-го року на Заході невтішні: як Європу, так і південь США очікує негативний вплив посухи. Нагадується також, що своїми експортними квотами на зерно Росія та Україна сприяли значному зростанню світових цін на зерно, які злетіли до рекордного за останній час рівня. Тому зняття Україною і Росією цих обмежень на експорт зернових обіцяє зростання вивозу зерна з червня 2011 до червня 2012 (сільськогосподарський рік) на 10-15 мільйонів тонн. Україна може у найближчі місяці допустити на ринки приблизно 2 мільйони тонн зерна. Але експерти сумніваються, що таке збільшення зернового експорту з боку Росії та України зможе значно загальмувати зростання світових цін, бо глобальні прогнози на врожай майбутнього року стають все похмурішими.

Американський журнал Science оприлюднив результати опитування майже 7 тисяч респондентів у 32 країнах світу щодо різних повсякденних ситуацій у взаємній терпимості спільнот та відхиленнями від цього у різних країнах. Вчені прийшли до висновків, що найвищий рівень психологічної напруги спостерігається в таких країнах як Пакистан, Індія та Малайзія. Там спостерігаються вищі, ніж будь-де у світі, побоювання щодо збідніння природних ресурсів через густоту населення та загрозу територіальних втрат. Названі фактори посилюють внутрішньо-суспільну напругу в згаданих країнах. У кінці цього переліку з 32 країн перебувають Естонія і Україна, де обстановка, як кажуть автори дослідження, більш невимушена, і це супроводжується фото з українцями-силачами, які у змаганнях на витривалість і силу тягнуть по рейках судно вагою у 20 тисяч тонн.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG