Доступність посилання

ТОП новини

Грищенко: «Одеса – Броди» – не політичний проект, а вдала інвестиція


Нафтопровід Одеса – Броди – не політичний проект, а економічно вдала інвестиція, заявив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, виступаючи в п’ятницю перед журналістами під час перебування на саміті країн Східної і Центральної Європи в Варшаві.

Він додав, що цей проект просто тривалий час «не міг знайти інгредієнти», необхідні для того, щоб довести його вигідність партнерам і світові з позицій економіки.

За його словами, «сьогодні це реалізується». Зокрема, нафтопровід нині працює «ритмічно» в запланованому з самого початку режимі.

Як сказав Грищенко, нині необхідно перейти від усвідомлення економічної життєздатності проекту до «розуміння того, що це вигідно».

Міністр розповів, що тему добудови нафтогону до Гданська в Польщі обговорювали в перебігу своєї п’ятничної зустрічі президенти України і Польщі Віктор Янукович і Броніслав Коморовський.

Нафтопровід Одеса – Броди, збудований 2001 року, був призначений транспортувати каспійську нафту з терміналів під Одесою до Бродів і далі нафтопроводом «Дружба» чи майбутніми новими нафтогонами на захід до країн Європи. Через брак нафти він кілька років простоював, а потім був запущений у реверсному (зворотному) режимі, транспортуючи російську нафту з «Дружби» через Броди до Одеси для перевантаження на танкери.

Останнім часом Україна почала вживати заходів, щоб повернути нафтогін у прямий режим. Тим часом це стало можливе завдяки схемі постачання каспійської нафти для Білорусі.
XS
SM
MD
LG