Доступність посилання

ТОП новини

Колишній міністр освіти критикує нинішній стан галузі


Колишній міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко висловив у суботу в ефірі Радіо Свобода низку критичних зауважень щодо нинішнього стану освіти в Україні.

Зокрема, за його словами, «сьогодні відірвали науку від освіти», коли з Міністерства науки і освіти виокремили Державний комітет науки і технологій, і «практично Міністерство освіти залишилося без науки».

«Суть Болонського процесу – це ж поєднання освітнього і наукового процесів, а ми штучно нагорі роз’єднали це все. І освітній процес координується з одного штабу, а науковий – з іншого. І це лебідь, рак і щука», – наголосив Ніколаєнко.

Він також звернув увагу, що сьогодні в Україні бізнес не зацікавлений у якісній українській освіті, бо «в структурі українських університетів роль бізнесу менше як 1 відсоток».

«Я дивуюся сьогодні тій партії, яка при владі. Фракція Партії регіонів перша сьогодні повинна була б запропонувати закон, який би стимулював бізнес вкладати у розвиток насамперед вищих навчальних закладів, профтехосвіти, технікумів, звичайно, і школи», – заявив колишній міністр освіти.

За його словами, він не бачить сьогодні стратегічного напрямку, не бачить плану стратегічного розвитку, реформування, оновлення, розбудови української освіти.

«Програма «Концепція розвитку освіти на 2005–2010 роки» закінчилася, Національна доктрина розвитку освіти, ухвалена у 2003 році, ще за Кучми, практично вичерпала себе, а нових документів немає. Програми, які в нас діяли: «Шкільний автобус», комп’ютеризації, «Школа майбутнього», «Наука в університеті» – від них практично відмовилися або вони не виконуються», – звернув увагу Ніколаєнко.

Тим часом, сказав він, Громадська рада освітян і науковців України, яку він нині очолює, розробила стратегію розвитку освіти в Україні з назвою «Від освіти масової до освіти якісної».

«Ми ніколи наші університети не зробимо конкурентоздатними, якщо в них не буде поєднання освітнього, наукового, дослідницького процесів, якщо вони не будуть автономні, якщо на них не буде адміністративного тиску… Освіту потрібно оновлювати. І найголовніше – не політизувати», – наголосив в ефірі Радіо Свобода Станіслав Ніколаєнко, колишній міністр освіти і науки.
XS
SM
MD
LG