Доступність посилання

ТОП новини

Рада погодила безоплатну правову допомогу


Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон «Про безоплатну правову допомогу». За ухвалення проголосували 289 народних депутатів із 389 зареєстрованих у сесійній залі.

Закон визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок його реалізації, підстави і порядок надання безоплатної правової допомоги, а також державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.

Згідно з законом, правова допомога – це допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів державного бюджету місцевих бюджетів та інших джерел.

Закон передбачає, що безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг, як надання консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру, крім документів процесуального характеру; надання допомоги у забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги і медіації.

Право на безоплатну первинну правову допомогу, згідно з Конституцією та цим законом, мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги в Україні є: органи виконавчої влади; органи місцевого самоврядування; фізичні та юридичні особи приватного права; спеціалізовані установи.

Закон містить положення про надання і безоплатної вторинної правової допомоги – виду державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг, як захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.
XS
SM
MD
LG