Доступність посилання

ТОП новини

«Укрзалізниця» готова купувати нові потяги за умови компенсації


«Укрзалізниця» готова щорічно купувати 9-10 нових електропотягів за умови повної компенсації за пільгові перевезення пасажирів. Про це сьогодні на брифінгу заявив генеральний директор «Укрзалізниці» Володимир Козак.

«Якби нам усе компенсувалося в потрібних розмірах, то ми щороку 9-10 електропотягів або дизель-потягів могли б купувати. Цього було б достатньо, щоб ми нормально перевозили приміських пасажирів», – зазначив він.

За словами керівника «Укрзалізниці», на сьогодні цих коштів немає, й темпи списання та закупівлі потягів різні. Так, приміський пересувний склад зношений на 90%, і відомство відчуває брак коштів для його оновлення. «Ми робимо все можливе й цього року купуємо 2 нові дизель-потяги, 2 електропотяги, отримуємо 2 рейкових автобуси PESA», – сказав генеральний директор.

Він нагадав, що донині облдержадміністрації не повернули «Укрзалізниці» кошти за перевезення пільговиків в обсязі 138 мільйонів гривень за 4 місяці. За ці кошти, за словами Володимира Козака, можна було б купити 3 нових електропотяги. «Я направив листи губернаторам усіх областей, важкий стан у цих листах викладено, і, я думаю, реакція керівників областей буде позитивною, і нам повернуть кошти, щоб ми відновили парк для перевезення приміських пасажирів у необхідних обсягах», – зазначив він.
XS
SM
MD
LG