Доступність посилання

ТОП новини

Гучні фестивалі у центрі Львова дратують мешканців


Міжнародний джазовий фестиваль у Львові, 3 червня 2011 року

Львів – У п’ятницю у Львові міжнародним джазовим фестивалем відкрили фестивальне літо Європи в Західній Україні. Музична імпреза триватиме три дні, до 5 червня, і організатори уже її називають найбільшим джазовим фестивалем просто неба в Україні. Але самі львів’яни дещо іншої думки про цю музичну подію з претензією на європейськість.

Понад сто музикантів зі США, Росії, України, Європи виступають на двох великих сценах у самісінькому центрі Львова. Музика звучить безперервно: то на одному, то на іншому майданчику. Окрасою фестивалю є легендарні зірки джазу, американці Джон Скофілд, Вінтон Марсаліс, Джефф Лорбер, російський саксофоніст Ігор Бутман. У рамках імпрези трубач Вінтон Марсаліс проведе майстер-клас для українських музикантів.

Фестиваль приваблює туристів передусім з Європи, які люблять джаз, зазначила один із організаторів Юліанна Гуменецька. Львів обраний місцем проведення невипадково, бо місто має давні культурні традиції і творить феномен фестивального міста в Україні посеред європейської архітектури просто неба.

Музична джазова імпреза відкрила фестивальне літо Європи у Західній Україні. Відтак у літні вихідні не лише у Львові, але й в Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку відбуватимуться європейські музичні зустрічі, що є актуально за рік до проведення футбольного чемпіонату.

Мерія має замислитись над плануванням культурних заходів

Однак постійний галас у центрі міста та ще й в робочий час зранку не вельми до вподоби львів’янам, які не вважають це характеристикою європейської культури.

– Ці великі сцени, звідки звучить прекрасна джазова музика, поставлені поруч із приміщеннями, де працюють люди. Як можна працювати? У мерії мають думати над плануванням культурних заходів і своєю інфраструктурою.

– Я не можу працювати через цю чудову джазову гучну музику. Львів перетворюється у місто для туристів. Але забувають про львів’ян, що тут порушують наші права..

Секретар Львівської міськради Василь Павлюк зауважив у коментарі Радіо Свобода, що потрібно ухвалити правила щодо проведення у місті музичних імпрез. Бо ж центральна частина Львова належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і надмірно високі децибели шкодять унікальній архітектурі.

«Фестивалі справді потрібні Львову, щоб привернути туристів, але джаз – то є джаз. Це дуже голосна музика і виконком мав подумати перш, ніж дозволити фестиваль у самому центрі», зауважує посадовець мерії.

Щоб музичні імпрези у Львові таки зайняли своє місце на європейській мапі фестивалів, Львову знадобився б досвід Європи щодо облаштування концертних майданчиків і порозуміння з мешканцями культурних міст.
Але кожен фестиваль у Львові має комерційних спонсорів, і, звісно, міська влада отримує гроші за надання дозволу для проведення музичного свята.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG