Фестиваль приваблює туристів передусім з Європи, які люблять джаз, зазначила один із організаторів Юліанна Гуменецька. Львів обраний місцем проведення невипадково, бо місто має давні культурні традиції і творить феномен фестивального міста в Україні посеред європейської архітектури просто неба.
Музична джазова імпреза відкрила фестивальне літо Європи у Західній Україні. Відтак у літні вихідні не лише у Львові, але й в Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку відбуватимуться європейські музичні зустрічі, що є актуально за рік до проведення футбольного чемпіонату.
Мерія має замислитись над плануванням культурних заходів
Однак постійний галас у центрі міста та ще й в робочий час зранку не вельми до вподоби львів’янам, які не вважають це характеристикою європейської культури.
– Ці великі сцени, звідки звучить прекрасна джазова музика, поставлені поруч із приміщеннями, де працюють люди. Як можна працювати? У мерії мають думати над плануванням культурних заходів і своєю інфраструктурою.
– Я не можу працювати через цю чудову джазову гучну музику. Львів перетворюється у місто для туристів. Але забувають про львів’ян, що тут порушують наші права..
Секретар Львівської міськради Василь Павлюк зауважив у коментарі Радіо Свобода, що потрібно ухвалити правила щодо проведення у місті музичних імпрез. Бо ж центральна частина Львова належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і надмірно високі децибели шкодять унікальній архітектурі.
«Фестивалі справді потрібні Львову, щоб привернути туристів, але джаз – то є джаз. Це дуже голосна музика і виконком мав подумати перш, ніж дозволити фестиваль у самому центрі», – зауважує посадовець мерії.
Щоб музичні імпрези у Львові таки зайняли своє місце на європейській мапі фестивалів, Львову знадобився б досвід Європи щодо облаштування концертних майданчиків і порозуміння з мешканцями культурних міст.
Але кожен фестиваль у Львові має комерційних спонсорів, і, звісно, міська влада отримує гроші за надання дозволу для проведення музичного свята.