Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 02:07

До Євро-2012 поляки втихомирять своїх псевдовболівальників?


Варшава – Польський уряд дотримується своїх обіцянок продовжувати боротьбу з хуліганством на стадіонах. Кабінет міністрів Дональда Туска схвалив проект спеціального закону, який має гарантувати безпеку під час проведення Євро-2012. Згідно з цим законопроектом, хуліганів, які перешкоджатимуть проведенню футбольних матчів, каратимуть великими грошовими штрафами, а суди відбуватимуться безпосередньо на території стадіонів.

Після низки скандальних вибриків польських псевдоволівальників, що мали місце під час весняних футбольних матчів, польський прем’єр Дональд Туск оголосив хуліганам війну. За словами Туска, уряд шукав рішення, які дозволили б правоохоронцям знайти правопорушника швидко й покарати його негайно. Закон про безпеку під час проведення масових заходів на стадіонах дає такі можливості поліції та судам.

Тепер усі польські стадіони, де відбуваються престижні футбольні матчі, повинні бути обладнані системою відеоспостереження. «Клуби, які не матимуть мережі моніторингу не будуть допущені до матчів, це остаточне рішення», – зазначив прем’єр-міністр Туск.

За ніж у кишені – 750 євро

Для того, щоб псевдовболівальники не почувалися безкарними, їм заборонять закривати обличчя масками та шарфами. Футбольного фаната, який закриватиме обличчя маскувальним шарфом, поліція може покарати штрафом у дві тисячі злотих, тобто 500 євро. Ще більше грошове покарання – за внесення на стадіон небезпечних предметів. Скажімо, ніж у кишені псевдовболівальника може йому обійтися у три тисячі злотих (750 євро).

Відповідно до нових приписів, рішення про покарання футбольних фанатів ухвалюватимуть в адміністративному порядку. Затриманого хулігана притягнуть до судової відповідальності відразу на стадіоні – за допомогою телемосту з приміщенням суду. Вже восени цього року почне діяти перший «стадіонний» зал судових засідань – на стадіоні у Познані.

Польський прем’єр зауважив, що великі грошові покарання – дієвий спосіб викорінення стадіонного хуліганства. «Кожен хуліган 10 разів подумає, перш ніж зробити щось таке, за що його оштрафують на дві тисячі злотих, або ж притягнуть до негайної судової відповідальності», – наголосив прем’єр.

Матчі з пивом, але слабоалкогольним

Несподіваною здається одна з пропозицій польського уряду, що потрапила в законопроект: на польських стадіонах, після періоду заборон, знову продаватимуть пиво. Щоправда лише з низьким вмістом алкоголю. Дональд Туск каже, що таким чином вдасться уникнути двозначності. Мовляв, усі знають, що в ложах для віп-персон п’ють алкогольні напої, натомість звичайним вболівальникам дозволена тільки мінеральна вода.

Водночас не секрет, що вболівальники навчилися оминати заборону споживання алкоголю на стадіонах, деякі з них напиваються перед матчами. «Вони вливають у себе багато алкоголю, що фактично означає легальне внесення спиртних напоїв на стадіон. А потім вони чекають, щоб настрій покращився. Це абсурд», – іронічно зауважив Дональд Туск.

Польські урядовці наголошують, що за хуліганство на стадіонах відповідатимуть не лише фанати, а й організатори матчів. Поліція зможе перервати футбольний матч, під час якого виникнуть бійки між вболівальниками, без можливості його поновлення.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG