Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі відкрили навчання «Сі Бриз»


В Одесі сьогодні відбулося урочисте відкриття українсько-американських військово-морських навчань «Сі Бриз – 2011».

Ці традиційні навчання, метою яких цього разу є планування і проведення міжнародної миротворчої операції боротьби з піратством, відбуваються як двосторонні, але з залученням представників і інших країн.

Як повідомили в своїх виступах на відкритті навчань командувач Військово-морських сил України адмірал Віктор Максимов і заступник начальника штабу ВМС США в Європі і Африці контр-адмірал Кеннет Нортон, цього року в них беруть участь 13 країн. Іще сьогодні вранці в анонсі на сайті ВМС України писали про 17 країн-учасниць.

Навчання, що відбуваються за указом Президента Віктора Януковича і з дозволом Верховної Ради, триватимуть до 18 червня.

За повідомленням агентства «Інтерфакс-Україна», урочистому відкриттю навчань передував пікет протесту з лише близько 20 представників Прогресивної соціалістичної партії України.

За влади Президента Віктора Ющенка протести проти навчань «Сі Бриз» проросійських сил, прогресивних соціалістів, а також за активної підтримки нині владної Партії регіонів були значно масовіші і навіть одного разу призвели до зриву маневрів (іще раз їх зірвали в парламенті).

Українсько-американські навчання серії «Сі Бриз» проводяться з 1997 року відповідно до «Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України». Вони започатковані з метою підготовки та нарощення бойової готовності Військово-морських сил України на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн. Навчання відбуваються, за офіційним формулюванням, «у дусі» програми НАТО «Партнерство задля миру», але до союзу НАТО не мають ніякого стосунку. Практично одразу від участі в них відмовилася Росія. У 2006 і 2009 роках навчання були зірвані проросійськими силами в Криму та у Верховній Раді України.
XS
SM
MD
LG