Доступність посилання

ТОП новини

Проблеми радіаційних Жовтих Вод обіцяють вирішити за 7 років


Народні депутати рекомендували Кабміну розробити до 1 квітня 2012 року і затвердити окремою постановою уряду програму радіаційного і соціального захисту населення міста Жовті Води на найближчі 7 років. Таке рішення ухвалене сьогодні за результатами виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, яке відбулось на Дніпропетровщині.

Як заявив на засіданні голова Дніпропетровської облради Євген Удод, ситуація з радіаційним захистом населення у Жовтих Водах – єдиному місті в Україні, де здійснюється промислове збагачення уранової руди, – наразі складна.

За його інформацією, Державна програма радіаційного та соціального захисту міста на 2003-2012 роки передбачала фінансування в понад 230 мільйонів гривень. Наразі ж з держбюджету надійшло тільки 49 мільйонів, або 26,9% від запланованого.

Отримані кошти пішли на вирішення деяких питань соціального захисту населення, зокрема, у Жовтих Водах збудували багатоповерхівку на 79 квартир для відселення людей із радіаційно забрудненого будинку.

Крім того, торік із Жовтих Вод торік вивезли майже 4 тисячі джерел іонізуючого випромінювання, які вивиявили на території міста. Ця робота здійснювалась за підтримки уряду США.

Уранові відходи екологи називають «бомбою уповільненої дії» для Дніпропетровщини. Їх накопичували упродовж 40 років, у процесі видобутку та переробки урану в Жовтих Водах та Дніпродзержинську.

«Східний гірничо-збагачувальний комбінат» у Жовтих Водах – єдине наразі в Україні підприємство з видобутку й переробки уранової руди.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG