Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент стурбований вибірковим правосуддям в Україні


Європейський парламент висловив занепокоєння вибірковим правосуддям в Україні.

Про це йдеться в резолюції про ситуацію в Україні «Справи Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду», ухваленої сьогодні на сесії Європарламенту в Страсбурзі.

За ухвалення резолюції проголосували 37 депутатів Європарламенту, проти – 16, утрималися 7 депутатів. Голосування відбувалося шляхом підняття рук.

Усього в Європарламенті 736 депутатів, але на розгляд таких питань, як політичні резолюції щодо таких країн, як Україна, приходять лічені депутати чи десятки депутатів.

У документі висловлена стурбованість «зростанням вибіркового переслідування фігур політичної опозиції в Україні, а також застосуванням непропорційних заходів, зокрема, у випадках Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, колишнього міністра внутрішніх справ».

У резолюції підтримується прохання українського омбудсмена Ніни Карпачової до Генеральної прокуратури України розглянути можливість застосування іншого запобіжного заходу стосовно Юрія Луценка.

У першому пункті резолюції наголошено на важливості забезпечення прозорості розслідувань і судових процесів, а також застерігається від будь-якого використання кримінального законодавства для досягнення політичної мети.

Крім того, автори резолюції нагадали владі України про те, що принцип колективної відповідальності за рішення уряду не дозволяє переслідувати окремих членів уряду за рішення, ухвалені колективно.

У резолюції також зазначається, що розслідування стосовно визначних політичних лідерів України не має заважати їм брати активну участь в політичному житті країни і в міжнародних зустрічах.

Автори резолюції також зазначили, що посилення верховенства права і боротьба з корупцією, що заслуговує довіри, є обов'язковими не лише для укладення угоди про асоціацію між Україною і ЄС, а й в цілому для консолідації демократії в Україні.

Резолюція також закликає Єврокомісію допомогти Україні в проведенні судової реформи.

Проект резолюції був підготовлений трьома парламентськими групами – групою народних партій, групою лібералів і групою «зелених».
XS
SM
MD
LG