Доступність посилання

ТОП новини

Експерт: скасування віз до країн ЄС українці найближчими роками не дочекаються


Україна може завершити до кінця року законодавчо-планувальний етап виконання Плану дій із візової лібералізації, однак скасування віз до країн ЄС українці найближчими роками не дочекаються, заявив Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва.

«Проходження деяких документів, погодження їх на рівні деяких міністерств є надзвичайно повільним. Другий рівень – це брак належної кількості фахівців. Ще одним ризиком є недостатнє бюджетне фінансування, яке, власне, пов’язане з першими двома факторами. Також – загальнополітичні ризики: у нас збільшується кількість скарг на порушення прав людини, зокрема мігрантів та осіб, що шукають притулок», – вважає Сушко.

Громадська ініціатива «Європа без бар’єрів» за результатами проведеного нею моніторингу заявила, що пожвавлення виконання Плану дій, наданого Євросоюзом у листопаді минулого року, відбулося тільки з кінця квітня цього року з ухвалення Національного плану.

Зокрема, було ухвалено закон про правовий статус біженців та ратифіковано документи щодо міжнародної співпраці у кримінальних справах, а також внесено на розгляд закон, згідно з яким до 2013 року замість звичних внутрішніх паспортів українці матимуть пластикові картки з електронними носіями, що міститимуть їхні біометричні дані.

Крім того, почали діяти Державна міграційна служба та Державна служба із захисту персональних даних, однак, на думку спеціалістів, що проводили моніторинг, досі їхня діяльність недостатньо налагоджена.
XS
SM
MD
LG