Доступність посилання

ТОП новини
21 квітня 2021, Київ 02:48

У римській школі учні ногами виробляють електроенергію


Рим – Як навчити молодих італійців ощадливо вживати електроенергію? Вчителі-ентузіасти одного римського ліцею зрозуміли, що виховних лекцій для цього замало. Інша справа, коли учні на практиці відчують, скільки зусиль потрібно для освітлення класної кімнати. Так у Римі з’явилася перша «школа на педалях».

Настане той день, коли кожний учень, покрутивши педалями велосипеда, зрозуміє, як важко і дорого накопичувати електроенергію. Годину попітніти на велосипеді-акумуляторі – і маєш чесно зароблені 100 ват-годин енергії. Після такої фізкультури прийде звичка розумно споживати електроенергію замість її щоденного марнотратства.

Ця виховна мета лягла в основу новаторського дидактичного проекту Оскара Сантіллі – архітектора і викладача римського технічного ліцею «G.Vallauri». В одному з приміщень ліцею встановили 18 велосипедів, подібних до тренажерів у фітнес-клубах. Рух педалі приводить у дію генератор, який перетворює енергію руху на електроенергію. Усі велосипеди підключені до спільного акумулятора, звідки енергія використовується для шкільних потреб.

«Сама педаль за своїм призначенням може рухатися лише за допомогою людської ноги. Тож вироблена енергія безумовно походить від фізичної активності людини. Виходячи з цього, ми усвідомлюємо, що експеримент може поширитися на інші школи, установи та підприємства», – пояснює автор ідеї Оскар Сантіллі.

За вироблену енергію належить премія

Залежно від того, як кому зручно, не обов’язково напружувати м’язи ноги. Можна накручувати енергію і руками за допомогою спеціальної ручки.

Перед тим, як сісти на велосипед, кожний учень вставляє у лічильник персональну електронну картку. На неї заноситься інформація про кількість вироблених ват-годин.

Хто крутить педалями регулярно й інтенсивно, стає почесним кредитором і може «дарувати» своє енергетичне багатство однокласникам, які з певних причин не в змозі займатися такою фізичною активністю.

Успішні енерговелосипедисти надають вироблені ват-години для шкільних потреб. Якщо під час уроку вчитель має використовувати кінопроектор чи телевізор, він звертається до учнів: потрібні 200 ват-годин. Із різних карток знімають необхідний енергетичний кредит.

Хто подарував школі більше так званих енергокредитів, заслуговує на премію. Це може бути безплатний квиток у кінотеатр, на стадіон, безкоштовне завантаження комп’ютерних програм або книжки чи музичні диски.

Екологічно-виховний проект доступний і для дорослих. Батьки, вчителі та співробітники ліцею теж можуть отримати картку донорів електроенергії. Наскільки дозволяє здоров’я, вони також можуть крутити педалями і собі на користь, і на благо школи.

Керівництво ліцею очікує нових спонсорів для продовження проекту, який на повну потужність запрацює у новому навчальному році. А для початку технічне обладнання придбали за фінансового сприяння римської влади.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG