Доступність посилання

ТОП новини

Тейшейра: угоди про зону вільної торгівлі до осені не буде


Угоду про створення зони вільної торгівлі між Європейським Союзом і Україною не буде підписано у вересні.

Про це заявив глава представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, відповідаючи на питання журналістів під час «прямої лінії» у редакції газети «Аргументи і факти в Україні».

За його словами, «до вересня залишається дуже мало часу і залишається кілька моментів, які ще не було остаточно розв’язано».

Тейшейра нагадав, що черговий раунд переговорів з укладення угоди про асоціацію, частиною якої є угода про зону вільної торгівлі, відбудеться в Києві цього тижня.

«З різних компонентів, включаючи зону вільної торгівлі та інші елементи, які ми називаємо політичною угодою, питання співпраці, залишилися дуже незначні невирішені моменти, які більшою мірою залежать від політичної волі в Україні та бажання виконувати певні умови», – сказав він.

Тейшейра відзначив, що угода про асоціацію є стандартним документом, який за умови його підписання пропонує значні нові можливості для співпраці України і ЄС.

Він зазначив, що політики, які ухвалюють рішення з цього питання, мають думати про майбутнє, а не дивитися в минуле. За словами Тейшейри, в цьому аспекті дуже позитивним є досвід найближчих сусідів України – Польщі, Словаччини і Чехії, які також підписали цю угоду, і сфери їхньої економіки, які не були конкурентними, не одержали переваг у нових умовах, але певні сектори економіки цих країн у цілому одержали значну перевагу щодо експорту їх товарів і створення нових робочих місць.

Деякі ЗМІ з посиланням на анонімного працівника однієї зі служб верховного представника ЄС з закордонних справ Катрін Аштон, Україна у разі успішного завершення запланованого на червень раунду переговорів з Європейським Союзом зможе підписати угоду про асоціацію з ЄС і про зону вільної торгівлі у вересні цього року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG