Доступність посилання

ТОП новини

Суд у «газовій справі» Тимошенко триває


Юлія Тимошенко та адвокат Сергій Власенко
Юлія Тимошенко та адвокат Сергій Власенко

У Києві, в Печерському районному суді, в суботу продовжилося попереднє слухання в кримінальній справі, за якою лідера партії «Батьківщина», колишнього Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко звинувачують у перевищенні влади і службових повноважень при укладенні 2009 року газових контрактів із Росією.

До перерви на обід захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко заявив клопотання, щоб нинішню справу повернули до Генеральної прокуратури для об’єднання зі справами проти інших колишніх посадовців уряду Тимошенко про розтрату 11 мільярдів кубометрів газу компанії «РосУкрЕнерго».

Він також вимагав об’єднати в одне провадження обидві кримінальні справи, порушені проти колишнього прем’єра, – нинішню «газову» та справу про перевищення нею повноважень і нецільове використання коштів, отриманих за Кіотським протоколом, і при закупівлі автомашин для сільської медицини.

Іще два клопотання, про які заявив Власенко, стосуються прохань порушити кримінальну справу проти старшого слідчого Генпрокуратури Олександра Нечвоглода, який розслідував нинішню справу, і відкласти розгляд нинішньої справи, доки не перевірять законність дій судді Галини Супрун, яка не задовольнила скаргу Тимошенко на законність постанови ГПУ про порушення справи проти неї. На думку Власенка, дії слідчого і судді незаконні.

Тимошенко звинувачує владу, Богословська звинувачує Тимошенко

Сама ж Юлія Тимошенко заявила, що після об’єднання порушених проти неї справ вона знову подасть клопотання про їхнє закриття, бо вважає, що вони порушені незаконно.

Але, на її думку, ці справи не об’єднають, щоб «судилище» над нею тривало безперервно аж до парламентських виборів.

Тимошенко також заявила, що їй «прийшло повідомлення», що влада розглядає можливість змінити їй запобіжний захід на арешт (нині вона перебуває на підписці про невиїзд) і що невдовзі судді «надійде таке доручення».

Присутня на слуханні голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань «газових угод», народний депутат від Партії регіонів Інна Богословська заявила журналістам, що Юлія Тимошенко використовує пряму телетрансляцію процесу «для політичних маніпуляцій», бо, за словами депутата, колишня прем’єр усвідомлює «повну доведеність звинувачень» проти неї у «газовій справі» і «продовжує затягувати суд».

У перебігу слухань у суботу Сергій Власенко заявив скаргу на дії судді, який головує на судовому засіданні, вважаючи, що той порушив процедуру і перевищив повноваження.

Суддя Родіон Кірєєв, зі свого боку, звинуватив Юлію Тимошенко в «явній неповазі до суду», бо вона не вставала, виступаючи в суді, і зверталася до публіки в залі й до телекамер, а не до судді, як належить.

Кірєєв також закликав Тимошенко давати пояснення тільки по суті нинішньої справи, не відволікаючись на інші.

Посеред засідання в залі суду частково зникло електропостачання, через що оголосили 10-хвилинну технічну перерву; вона протривала близько години, доки пошкодження не відремонтували.

Чи платять демонстрантам?

За даними міліції, в мітингу на підтримку Юлії Тимошенко біля будівлі Печерського райсуду в суботу бере участь менше людей, ніж було першого дня слухань, у п’ятницю, – близько тисячі.

Наразі сталася тільки невелика сутичка, коли кілька прихильників колишнього прем’єра намагалися перелізти огорожу і вийти на проїжджу частину Хрещатика.

Є біля будівлі суду і супротивники Тимошенко.

Один із них, який перебував у залі суду ще до початку слухання з ночі, заявив журналістам, що отримав за це гроші і що їхню акцію організовує Партія регіонів. Інших підтверджень цієї заяви наразі немає.

У п’ятницю, за повідомленнями, були чутки й про те, що гроші платили також учасникам акції на підтримку Тимошенко. Ці заяви так само не підтверджені.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG