Доступність посилання

ТОП новини

Угоду між Україною та ЄС можуть завершити ще цього року – Бузек


Голова Європарламенту Єжи Бузек сподівається, що роботу над угодою про асоціацію між ЄС та Україною завершать упродовж головування Польщі в Євросоюзі, до кінця року.

Про це він заявив у ході чат-конференції в понеділок, повідомляють ЗМІ.

На запитання про те, як голова Європарламенту оцінює останні події в Україні, Бузек відповів, що на його переконання, є дві новини.

Добра полягає в тому, що в Україні з’явилася стабільність. Погана ж стосується того, що в керівництва Євросоюзу виникли сумніви, чи справді діють в Україні демократичні принципи, зокрема, вільно функціонує судова система, чи можуть вільно, без тиску, працювати засоби масової інформації можуть.

Водночас Бузек наголосив, що Україна залишається головним партнером ЄС на Сході, і він очікує, що роботу над угодою про асоціацію вдасться завершити ще під час польського головування в ЄС. Відповідні функції Варшава перебирає на себе у липні й виконуватиме їх до кінця року.

Бузек також повідомив, що за наступні півроку двері до ЄС мають відкритися для Сербії. І це попри те, що Брюссель все ще очікує на видачу Міжнародному трибуналу в Гаазі кількох сербських воєнних злочинців. У цьому процесі, на думку голови Європарламенту, зразком має бути Хорватія.
XS
SM
MD
LG