Доступність посилання

ТОП новини

У ЮНЕСКО кажуть про прогрес України у збереженні історичних об’єктів


ЮНЕСКО підкреслює прогрес України на шляху вдосконалення законодавства з управління об’єктами, внесеними до списку всесвітньої спадщини, та висловлює низку практичних рекомендацій щодо їх збереження. Про це сьогодні на брифінгу заявив речник Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров.

За його словами, 23 червня Комітет всесвітньої спадщини Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) розглянув стан збереження об’єктів, внесених до переліку всесвітньої спадщини, серед яких – Собор святої Софії та Києво-Печерська Лавра у Києві, а також ансамбль історичного центру Львова.

Олександр Дикусаров зазначив, що, з огляду на надану українською стороною детальну інформацію щодо прогресу у сфері національного культурно-охоронного законодавства, проекти рішень стосовно цих об’єктів схвалили без обговорення.

На думку МЗС, «ухвалене рішення щодо об’єктів можна вважати таким, що свідчить про позитивну налаштованість Центру всесвітньої спадщини стосовно поглиблення співпраці з Україною».

ЮНЕСКО також просить Україну до 1 лютого 2013 року надати звіт про стан збереження об’єктів всесвітньої спадщини, розташованих на території країни.

На черговій сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО до переліку всесвітньої спадщини також зарахували 3 корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича як колишню резиденцію православних митрополитів Буковини та Далмації.
XS
SM
MD
LG