Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 23:50

На Придніпров’ї презентували книгу про УПА


У Дніпропетровську в четвер презентували книгу про малодосліджену сторінку історії «На грані двох світів: український націоналістичний рух на Наддніпрянщині (1920–1955 рр.)». Її автор – історик, кандидат історичних наук Юрій Щур.

У монографії вперше комплексно проаналізовано особливості українського націоналістичного руху на Наддніпрянщині, зокрема пропагандистський, мобілізаційний та військовий напрямки діяльності УВО, ОУН, ОУН-р та УПА.

За словами автора, у книзі використані архівні джерела, офіційні актові документи, а також листи і неопубліковані спогади очевидців і учасників подій. Значний інтерес, каже дослідник, представляють донедавна недоступні документи радянських органів державної безпеки, які зберігаються в СБУ. Вони теж використані у книзі.

«Пропонована книга – плід моєї десятилітньої роботи. На основі як опублікованих матеріалів, так і документів архівів, переконливо видно, що український націоналістичний рух не є і не був явищем виключно західноукраїнського характеру. Чітко видно, що ці процеси, хоч і дещо у відмінному руслі, були синхронними із подіями на Західній Україні», – зазначив Юрій Щур.

Книга побачила світ завдяки Східноукраїнському дослідницькому центру «Спадщина».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG