Доступність посилання

ТОП новини

У Будапешті відкрили Центр Тома Лантоса за участі держсекретаря США


Конгресмен Том Лантос (фото 2007 року)

Угорщина – Державний секретар США Гілларі Клінтон у четвер взяла участь у церемонії відкриття Центру Тома Лантоса у Будапешті. Головним завданням цієї неурядової установи визначено розвиток контактів у царині захисту прав людини, національних меншин і трансатлантичної співпраці у Центральній Європі та на Південних Балканах.

Головною метою приїзду глави Державного департаменту США Гілларі Клінтон до Угорщини, як зазначають оглядачі, є намагання підтримати громадянські ініціативи східноєвропейців рухатися в напрямку побудови вільного демократичного суспільства.

Разом із чинним держсекретарем сюди також приїхала і Кондоліза Райс, яка очолювала зовнішньополітичне відомство США в часи адміністрації Джорджа Буша-молодшого.

Державний секретар США Гіларі Клінтон виступає на церемонії відкриття Центру Тома Лантоса у Будапешті
Місце для відкриття цієї установи обрали не випадково, адже відомий конгресмен-демократ Том Лантос, прізвище якого угорською мовою звучить як Лантош, народився 1928 року в Угорщині в єврейській родині. Останні роки свого життя він боровся за утвердження демократичних цінностей у посттоталітарних країнах світу, й не в останню чергу – у Східній Європі.

Повага ідеологічних опонентів

Виступаючи перед присутніми на церемонії відкриття, держсекретар Гілларі Клінтон повідомила, що відкриття Центру Тома Лантоса в Будапешті рішуче підтримав сенат США. За словами Клінтон, яка добре знала покійного конгресмена і однопартійця, Том Лантос зміг прищепити любов і повагу до прав людини навіть тим опонентам, які на дух не переносили цих слів. Це йому вдавалося тому, що, як зауважила Гілларі Клінтон, Том Лантос був «фізичним втіленням спільних моральних цінностей».

Держсекретар Гілларі Клінтон також зустрілася з главою угорського уряду Віктором Орбаном і мала виступ у парламенті Угорщини.

Говорячи про демократичні перетворення у цій країні за останній час, пані Клінтон наголосила: «Ми хочемо спонукати наших угорських друзів до забезпечення таких всеохоплюючих і розширених конституційних норм, які містять як національні, так і європейські цінності. Я зазначила важливість того, що в кожному уряді слід зберігати і контролювати дотримання балансу такої рівноваги. Ми у Сполучених Штатах Америки віримо у вирішальну силу цих речей».

Зі свого боку, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан від імені своєї країни, яка завершує піврічне головування в Євросоюзі, висловив упевненість у тому, що поєднання демократичних цінностей і структурної реорганізації в економіці наведе Америку на думку, що Євросоюз у сенсі розвитку є найбільш динамічним регіоном світу.

«Ці держави тісно співпрацюють, вони мають спільні плани і цілі. Є також очевидним і їхній намір більше репрезентувати країни Центральної Європи у континентальній і світовій політиці. Центральна Європа сприяє цьому всіма наявними ресурсами у плані військовому, логістичному, енергетичному й у сфері торгівлі, що гарантує загальну безпеку. Я звернув увагу пані державного секретаря на те, щоб США проявили інтерес до таких устремлінь європейців», – зазначив керівник уряду Угорщини Віктор Орбан.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG