Доступність посилання

ТОП новини

Голова «Газпрому»: зміна формули ціни газу – після СП з «Нафтогазом»


Голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що у переговорах з Україною створення газотранспортного спільного підприємства розглядається російською стороною як перший крок до злиття двох компаній («Газпрому» і «Нафтогазу України»), і без нього неможливо змінити формулу ціни на газ для України.

Про це він сказав на прес-конференції за підсумками зборів акціонерів компанії «Газпром», повідомляє агентство «УНІАН».

«Вранці гроші – увечері стільці. Увечері гроші – вранці стільці. Без створення, без того, без сього (спільного підприємства) – неможливо», – сказав Міллер.

«Хотів би звернути вашу увагу, що у переговорах з нашими українськими колегами мова йде про створення СП, але тільки як про етап… Ми готові розглядати створення СП, але створення СП може бути першим кроком злиття двох компаній», – додав він.

Відповідаючи на запитання, чи згодна з цим українська сторона, Міллер заявив: «Україна хоче дешевий газ».

При цьому голова «Газпрому» підкреслив, що в україно-російських переговорах створення СП і цінові умови – це одна тема, а створення єдиної компанії – інша.

«Насправді те, що стосується СП і цінових умов, як ви розумієте, – це зовсім інша історія, зовсім не та, про яку говорилося, коли йшлося про єдину компанію», – уточнив він.

При цьому Міллер зазначив, що двосторонні газові переговори проходять регулярно.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG