Доступність посилання

ТОП новини

Екс-главу МВФ Стросс-Кана звільнили з-під домашнього арешту


Колишнього директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Домініка Стросс-Кана рішенням суду в Нью-Йорку звільнили з-під домашнього арешту.

Йому також повернуть внесені ним як застава і фінансова запорука загалом шість мільйонів доларів. Гарантією ж відвідування судових слухань стане усне зобов’язання бути присутнім на процесі і тимчасове вилучення паспорта.

За повідомленнями інформагенцій, наступне слухання у справі колишнього глави МВФ, якого звинувачують в зґвалтуванні покоївки в готелі Нью-Йорка, має відбутися 18 липня.

Після звинувачень у зґвалтуванні й перебування у в’язниці Домінік Стросс-Кан був змушений подати в відставку з посади керівника Міжнародного валютного фонду, й ця посада вже заповнена: новим директором-розпорядником МВФ уже обрана теж представниця Франції Крістін Лаґард, яка очолить Фонд 5 липня.

Та ще важливішим був фактичний провал його прагнень стати кандидатом на президента Франції від нині опозиційної Соціалістичної партії на виборах у квітні наступного року. Опитування свідчили, що саме він мав би найреальніші шанси на перемогу.

І нині у Франції лунають голоси, що Стросс-Канові в разі його виправдання варто повернути ці шанси. Там давно поширена думка, що він став жертвою змови саме з метою усунути його з президентських змагань.

Отож уже є пропозиції затримати процес остаточного визначення кандидата від Соцпартії, який мав би скінчитися в середині липня, щоб дочекатися закінчення суду у США.
XS
SM
MD
LG