Доступність посилання

ТОП новини

Литвин: угода про асоціацію з ЄС має зафіксувати етапи до вступу України


Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявив у суботу, що угода про асоціацію України і Європейського Союзу «не потрібна заради документу, для нас важливо, щоб процес євроінтеграції мав етапи фіксації».

«Вкрай важливо не допустити розчарування, насамперед, у політичному середовищі України», яке може настати, якщо з вирішенням справи про вступ України до ЄС зволікатимуть, заявив він у перебігу перебування в Польщі під час дебатів на тему: «20 років незалежності України очима політиків», повідомляє агентство «УНІАН».

Зокрема, за словами Литвина, Україна повинна «сповна скористатися» «гарним шансом», який, вважає він, надасть головування в Польщі в ЄС протягом другої половини цього року. Для України вкрай важливо перевести переговорний процес у «фінішну частину», додав він.

Литвин наголосив, що фактично з осені в Україні розпочнеться підготовка до наступних парламентських виборів, і важливо, щоб тоді розгорнулася дискусія навколо того, як «краще ввести Україну в європейську сім’ю».

У свою чергу, маршалок (голова) Сейму Польщі Ґжеґож Схетина заявив: «Польща хоче, щоб Україні відкрили дорогу до Європи, щоб Україна, як Польща, була в Європі». «Це для нас і найбільший виклик», – додав він.

За його словами, великою перевіркою для обох країн буде те, «як нам вдасться збудувати цю дорогу і пізніше спільно пройти нею».

У перебігу робочого візиту Володимира Литвина до міста Кошаліна в Польщі він також поклав квіти до хреста і пам’ятного каменя жертвам акції «Вісла» (примусового виселення польською владою українського населення після Другої світової війни) і взяв участь у відкритті XX фестивалю української культури.
XS
SM
MD
LG