Доступність посилання

ТОП новини

У Таїланді може перемогти опозиційна партія


За даними екзит-полів, на парламентських виборах у Таїланді в неділю веде перед опозиційна партія, тісно пов’язана з колишнім прем’єр-міністром і палким супротивником нинішньої влади Таксіном Чинаватом. Партія «Пуа Тай» («За Таїланд») висунула своїм кандидатом на прем’єра в разі перемоги сестру Таксіна Їнґлак Чинават.

За двома такими опитуваннями на виході з дільниць, які оприлюднили після закінчення голосування, ця популістська партія більш як на 100 місць випереджає найближчих суперників на виборах до Палати представників, нижньої палати парламенту Таїланду, в якій загалом 500 місць.

Якщо виборча комісія Таїланду підтвердить перемогу цієї партії, Їнґлак Чинават стане першою в історії жінкою на чолі уряду країни. Також значну підтримку здобуде громадський рух прихильників Таксіна і цієї партії, Об’єднаний фронт за демократію проти диктатури, неофіційно відомий як «червоні сорочки». Цей рух попередніми роками кілька разів влаштовував масові антиурядові виступи, які рік тому завершилися кривавим протистоянням із армією в столиці Бангкоку, в якому загинули близько 90 людей і близько 2 тисяч були поранені.

Таксін Чинават, який очолював уряд Таїланду з 2001 до 2006 року, покладався на симпатії сільської бідноти, яка потім стала головною рушійною силою «червоних сорочок», і роздмухував тему класової нерівності й був урешті скинутий військовим переворотом. Нині він живе у вигнанні, а вдома на нього чекає низка кримінальних звинувачень – у корупції, зловживанні владою, уникненні податків тощо.
XS
SM
MD
LG