Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 14:30

СБУ допитує працівників музею «Тюрма на Лонцького»


Служба безпеки України почала проводити допити працівників львівського Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Про це повідомляє прес-центр Центру досліджень визвольного руху.

Відповідно до повідомлення прес-центру, 5 липня допитали 6 осіб: старшого наукового працівника Ігоря Дерев’яного, заступника директора Вікторію Садову, зберігача фондів Ірину Єзерську, художника-дизайнера Романа Федюка, керівника Фонду розвитку музею Лідію Тополевську та завгоспа Василя Шаруна.

«Всім допитуваним повідомили про неможливість розголошення змісту допиту, оскільки на саму справу СБУ наклало гриф «цілком таємно»», – інформує прес-центр.

За повідомленням, працівників допитують як свідків у кримінальній справі за фактом замаху на розголошення відомостей, що можуть становити державну таємницю.

Руслан Забілий заперечує, що його документи були таємні.

В інших заявах представників СБУ йшлося вже не про державну таємницю, а про інформацію з обмеженим доступом чи конфіденційну інформацію, яка є у власності держави.

Справу порушили після затримання СБУ у Києві у вересні 2010 року директора музею «Тюрма на Лонцького», історика Руслана Забілого і вилучення в нього особистого комп’ютера та зовнішнього накопичувача інформації з науковими матеріалами. Після того співробітники СБУ провели обшук і конфіскували комп’ютери та зовнішній диск із кабінетів музейних працівників. Речі їм досі не повернули.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG