Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі нові акції протесту і затримання


У різних містах Білорусі в середу традиційно відбуваються акції мовчазного протесту проти політики президента Олександра Лукашенка, і дії правоохоронних органів, спрямовані на те, щоб зірвати акції й затримати їхніх учасників. На них вийшли сотні людей, незважаючи на арешти під час попередніх таких акцій і суди над затриманими.

Правозахисний центр «Весна» повідомляє про вже близько 120 затриманих цього дня, з них близько 50 в Мінську.

Затримують і журналістів, які висвітлюють акції – зокрема, в Мінську трьох кореспондентів Білоруської служби Радіо Свобода. Одного з них відпустили, іншого планують судити в четвер, доля третього ще не відома. Також повідомляють про затримання кореспондента агентства «Інтерфакс», знімальної групи російського телеканалу «НТВ» тощо.

Свідки кажуть, що міліція поводиться грубо і нічим не мотивує свої дії.

Раніше в середу генеральний прокурор Білорусі закликав працівників правоохоронних органів бути коректними й дотримуватися закону під час припинення несанкціонованих акцій. Це, зокрема, стосується вимоги до міліції представлятися і вимагати від учасників акції припинити її й розійтися, мовилося в заяві, яка оприлюднена на сайті ГПУ.

Мовчазні протести останніми тижнями відбуваються по всій країні щосереди за задумом акції «Революція через соціальні мережі». Вони також «позачергово» відбулися в неділю, на державне свято Дня незалежності.

Незважаючи на відсутність гасел, політичної символіки тощо учасників цих акцій затримують, нерідко доволі жорстоко. Лише в неділю в різних місцях Білорусі затримали понад 400 осіб; при цьому людей без попередження і без представлення хапали люди в цивільному. Не менш як 140 затриманих того дня вже засудили до адміністративних арештів чи штрафів.
XS
SM
MD
LG