Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада ухвалила закон про державний земельний кадастр


Верховна Рада України ухвалила закон «Про державний земельний кадастр». За ухвалення в другому читанні й у цілому відповідного законопроекту проголосували 260 депутатів за мінімально необхідних 226.

Схваленням закону парламент врегулював питання ведення кадастру й визначив процедуру здійснення державної реєстрації земельної ділянки.

Зокрема, Рада також визначила перелік документації з землеустрою і оцінки земель, що використовується для внесення даних до земельного кадастру.

На думку авторів законопроекту, народних депутатів від фракції НУНС Романа Ткача, Партії регіонів Валерія Бевзенка і БЮТ Руслана Лук’янчука, ухвалення закону забезпечить гарантування прав власників і землекористувачів, регулювання земельних відносин і управління земельними ресурсами.

Дані державного земельного кадастру є основою для ведення містобудівного кадастру населених пунктів, кадастрів інших природних ресурсів.

Як повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода директор департаменту нормативно-правового забезпечення розвитку земельних відносин Держземагентства України Євген Бердніков, завдяки новому законові з 1 січня 2013 року кожен охочий зможе «за допомогою звичайного браузера без якихось спеціальних програм зайти на офіційний сайт Держземагентства і побачити базову кадастрову інформацію».

«Але на сьогодні законом про захист персональних даних заборонено розголошення персональних даних без згоди самої особи. Тобто ми зможемо побачити те інформаційне наповнення кадастру, яке існує на сьогодні, але без персональних даних власників», – додав він.

22 грудня 2009 року Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2012 року. Продовження мораторію спричинила відсутність законів про державний земельний кадастр і про ринок землі.
XS
SM
MD
LG