Доступність посилання

ТОП новини

У Сребрениці в Боснії згадують жертв різанини 1995 року


Понад 40 тисяч людей зібралися сьогодні на меморіальному цвинтарі Поточарі біля міста Сребрениці в Боснії і Герцеговині, щоб ушанувати 16-і роковини вбивства понад 8 тисяч босняків.

У перебігу урочистої церемонії там перепоховали з масових могил останки ще 613 ідентифікованих жертв тієї трагедії, яку в Боснії називають геноцидом. Там уже поховані понад 4 тисячі ідентифікованих жертв.

У жалобних заходах узяли участь родичі вбитих, представники міжнародної спільноти.

12 липня 1995 року військові і напіввійськові підрозділи боснійських сербів почали масове вбивство босняків-мусульман, чоловіків і підлітків, у захопленому ними попереднього дня місті Сребрениці й його околицях. Регіон Сребрениці вважався «безпечною зоною» під захистом миротворчих військ ООН, але вбивства відбувалися за бездіяльності миротворців. Усього тими днями в регіоні вбили понад вісім тисяч босняків.

Причетність до різанини в Сребрениці є одним зі звинувачень проти тодішніх лідерів боснійських сербів, політичного керівника Радована Караджича й військового командувача Ратка Младича, яких нині судять у Міжнародному кримінальному трибуналі у справах колишньої Югославії.
XS
SM
MD
LG