Доступність посилання

ТОП новини

Опозиційний олігарх має проблеми з СБУ


Костянтин Жеваго
Костянтин Жеваго

Київ – Служба безпеки України провела обшуки на підприємствах групи «Фінанси і кредит». Цю бізнес-структуру вважають близькою до народного депутата з фракції БЮТ-«Батьківщина» Костянтина Жеваго. В СБУ кажуть, що дії працівників спецслужби були санкціоновані судом. Натомість, експерти зазначають: попри запевнення влади, до опозиційного бізнесу правоохоронці досі залишаються прискіпливішими, ніж до провладних бізнесменів.

Працівники СБУ у супроводі бійців антитерористичного підрозділу завітали на білоцерківський завод «Росава», що входить до групи «Фінанси та кредит». Про це Радіо Свобода розповів речник групи «Фінанси та кредит» Максим Просолов. За його словами, невідомо, чим були зумовлені і в рамках якої кримінальної справи відбувалися такі дії працівників спецслужби.

Також відомо, що співробітники СБУ завітали до столичного офісу банку «Фінанси і кредит». Щоправда, там інформацію про візит працівників спецслужби не спростували, але й не підтвердили. Як наголосила прес-секретар банку Наталія Нападовська, банк працює у звичайному режимі.

Маски-шоу через фіктивне підприємство?

Згодом «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерела в СБУ повідомив, що дії на підприємствах групи «Фінанси і кредит» відбуваються в рамках розслідування кримінальних справ про фіктивне підприємництво та посадову фальсифікацію. За словами речниці СБУ Марини Остапенко, слідчі дії на «Росаві» відбувалися в рамках порушеної кримінальної справи з санкції суду.

Натомість, у групі «Фінанси і кредит» стверджують протилежне.

«Жодних законних підстав для подібних дій силами антитерористичного підрозділу, в масках і зі зброєю, ми не бачимо. Хто у нас терористи – 5 тисяч працівників підприємства? Мотиву залучати такі серйозні сили ми не бачимо. Могли би все зробити за стандартною процедурою з простим візитом на підприємство», – каже Максим Просолов.

Групу «Фінанси і кредит» вважають близькою до народного депутата Костянтина Жеваго, який входить до позиційної фракції БЮТ-«Батьківщина». Щоправда, речник групи Максим Прасолов утримався від коментарів із приводу політичного підґрунтя дій працівників спецслужби.

Проте керівник агентства гуманітарних технологій Віталій Бала зазначає, що Костянтин Жеваго – один із небагатьох представників великого бізнесу, який залишився в опозиційній політичній силі.

«Останні років десять і більше ми є свідками того, що в підприємців, наближених до влади, проблем набагато менше, а більше преференцій. А проблеми їхнім конкурентам створює влада і насамперед – правоохоронні органи», – зазначає Віталій Бала.

За словами експерта, якщо влада справді переймається створенням привабливого інвестиційного клімату в країні, то подібні дії силовиків щодо бізнесу мають припинитися.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG