Доступність посилання

ТОП новини

США: навколо несподіваної проблеми з лотереєю «ґрін-кард»


Нью-Йорк – 15 липня американський Державний департамент проводить чергову лотерею так званих «ґрін-кард» 2012 року. Переможці отримають право імміграції до Сполучених Штатів. Заждіть-заждіть, кажуть 22 тисячі вже оголошених переможців цьогорічної лотереї. Та це ж ми виграли лотерею поточного року, тут якась нісенітниця виходить із повторним розиграшем, кажуть розчаровані переможці.

Справді, згідно з давно встановленим порядком, Державний департамент має розіргувати «зелені картки» у лотерею лише раз на рік. Так мало бути і цього року, але трапилося так, що результати попередньої лотереї оголошено недійсними.

Це звучить як невдалий жарт, але так сталося. Через два тижні після оголошення прізвищ переможців на вебсайті Держдепартаменту появилася заява: «Ми з жалем інформуємо, що внаслідок помилки у комп’ютерній програмі… результати лотереї 2012 року скасовано».

Відтак організатори вирішили провести лотерею вдруге. Але група з 36 переможців першої лотереї, обурена позбавленням перемоги, вирішила колективно звернутися до суду. Серед позивачів – сільський правник із України, дрібний посадовець із Росії, вчитель із Узбекистану та інші.

Люди у розпачі, адже вони налаштувалися подрожувати за океан, багато хто вже порозпродував майно, помешкання, автівки, бо ж імміграція – досить коштовна річ.

Кеннет Вайт, адвокат, найнятий потерпілими, у розмові з кореспондентом Радіо Свобода сказав: «Як вам відомо, встановлено платню за лотерею, платню за імміграційну візу, видатки на подорож, видатки на кур’єрську пошту, на медичне обстеження, видатки на пересилання багажу до Сполучених Штатів. Отож, хоча Державний департамент попередив, що, мовляв, люди не повинні робити нічого радикального, готуючись до переїзду до Сполучених Штатів, деякі видатки було необхідно зробити, щойно ви дізналися про перемогу в лотереї».

Судять Держдепартамент

Поки що до жодного рішення не дійшло. Коліщата правосуддя обертаються повільно. Адвокат сподівається, що суд визнає колективний характер позову, і тоді до групи приєднається решта переможців. Адвокат Вайт разом із позовом просить суд заборонити проведення нової лотереї «з метою забезпечити захист інтересів 22 тисяч учасників колективного позову», як він висловився. Правник також закликає суд прискорити розгляд аргументів позивачів.

Держдепартамент відмовляється коментувати події, але запевняє, що інцидент підлягає внутрішньоміністерському розслідуванню.

Там кажуть, що коментувати не будуть, бо ведеться розслідування інциденту.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG