Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 12:07

Суддям КС не потрібен 15-річний стаж для призначення суддею Верховного Суду – рішення


Положення закону «Про судоустрій і статус суддів» про те, що на суддів Конституційного Суду України не поширюється вимога про наявність 15-річного стажу роботи на посаді судді для призначення суддею Верховного Суду, не суперечить Конституції України. За повідомленням агенції «Інтерфакс-Україна», це випливає з рішення Конституційного Суду, ухваленого 12 липня і оприлюдненого сьогодні Головою Конституційного Суду України Анатолієм Головіним.

Автори подання – 54 народні депутати – просили Конституційний Суд України визнати неконституційним положення частини 2 статті 39 закону «Про судоустрій і статус суддів», згідно з яким суддею Верховного Суду може бути суддя Конституційного Суду. На їхню думку, це давало можливість одночасного обіймати дві посади.

У рішенні Конституційного Суду зазначається, що це положення «передбачає не сумісництво посад суддями КС України у Верховному Суді, а розширює перелік підстав, які дають право претендувати на обіймання посади судді в найвищому судовому органі в системі судів загальної юрисдикції».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG