Доступність посилання

ТОП новини

Держобвинувач: обставин, які пом’якшили б покарання Тимошенко, немає


Пом’якшувальних обставин, які, на думку прокуратури, можуть вплинути на покарання Юлії Тимошенко, немає. Про це в процесі зачитування обвинувального висновку у справі щодо газових контрактів, порушеній проти колишнього прем’єра Юлії Тимошенко, заявила прокурор Лілія Фролова.

Загалом процес оприлюднення обвинувального висновку тривав понад 3 години.

Прокурор зокрема оголосила свідчення колишнього прем’єра Юлії Тимошенко, а також колишнього голови НАК «Нафтогаз України» Олега Дубини, третього Президента України Віктора Ющенка та нинішнього Прем’єр-міністра Миколи Азарова.

В обвинувальному висновку прокуратура зазначила, що Юлія Тимошенко підписала «економічно невигідні та неприйнятні» контракти з російською стороною у 2009 році.

Крім того, за висновками прокурорів, Юлія Тимошенко на посаді Прем’єр-міністра не мала права одноосібно видавати директиви на підписання газових контрактів. «Незважаючи на це, Прем’єр-міністр Тимошенко дала вказівку Дубині щодо їхнього підписання», – сказала Лілія Фролова.

За її словами, дії Тимошенко підпадають під частину 3 статті 365 Кримінального кодексу України – перевищення влади або службових повноважень. Санкція статті передбачає позбавлення волі терміном від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи провадити певну діяльність терміном до 3 років.

Наступне засідання суду у справі Тимошенко відбудеться 18 липня, на якому, ймовірно, розпочнеться стадія допиту свідків.
XS
SM
MD
LG