Доступність посилання

ТОП новини

Страсбурзький суд завершив усі процесуальні дії за скаргою Луценка – адвокат


Адвокат колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка Ігор Фомін заявляє, що Європейський суд із прав людини завершив усі процесуальні дії за скаргою його підзахисного щодо незаконності порушення кримінальної справи, арешту і порушення його права на захист. Про це Фомін повідомив сьогодні.

«У першій справі врегулювання вже закінчене. Була наша вимога, було звернення до уряду України. Уряд України відповів Європейському суду (з прав людини), і ми дали свої коментарі на відповідь уряду України. Якихось процесуальних дій за скаргою вже не буде», – сказав він.

За його словами, на підставі виконаних процесуальних дій Європейський суд з прав людини має ухвалити рішення. «Я не думаю, що рішення ухвалюватиметься протягом півроку. Не можу прогнозувати, але я вважаю, що оскільки вже наша скарга одержала статус пріоритетного розгляду, то вони затягувати не будуть. Сподіваюся, що протягом максимум двох місяців ми одержимо рішення», – додав адвокат.

Ігор Фомін також повідомив, що нині готується ще одна скарга Юрія Луценка до Європейського суду з прав людини. «Ми підготували нове звернення, яке стосується порушення права на справедливий суд. І якщо буде ухвалено рішення Європейського суду (з прав людини) і наші вимоги будуть задоволені, природно, відповідно до закону, жодний звинувачувальний вирок не зможе залишитися у законній силі. Це питання має розглядатися Верховним судом і за ним Верховним судом мають ухвалюватися рішення», – сказав він.

Юрій Луценко звернувся до Європейського суду з прав людини навесні цього року зі скаргою щодо незаконності порушення проти нього в Україні кримінальної справи і утримання під вартою, а також порушеннями його права на захист.
XS
SM
MD
LG